Knauf A.Ş      
Şirket Profili
4 Duvar    |    Arama Motoru    |    Site Haritası    |    English
 
Knauf, 1932 yılında iki maden mühendisi kardeş Karl ve Dr. Alfons N. Knauf tarafından... 
Şirket Profili
 

kuruldu. Bugün halen  %100 bir aile şirketi olarak aynı başarıyı oğulları Nikolaus ve Baldwin Knauf devam ettirmektedir. Manfred Grundke CEO olarak, Hans Peter Ingenillem CFO olarak görev yapmaktadırlar.

Merkezi Almanya Iphofen’de bulunan Knauf’un dünyanın 50'yi aşkın ülkesinde 150’ den fazla fabrikası bulunmaktadır. Yıllık Cirosu 5.6 milyar Euro’dur. Knauf; alçı, kartonlu alçı plaka, cam yünü, genleştirilmiş perlit ve yalıtım malzemeleri üretiminde Avrupa sıralamasında ilk 3 firma arasındadır.

Knauf Grubu;
AMF markası ile yüksek kaliteli taşyünü tavan elemanları,
Knauf – USG Aquapanel markası ile perlitli çimento bazlı dış cephe plakası,
PFT markası ile alçı sıva makineleri,
Marmorit markası ile kireç ve çimento bazlı hazır sıvadan oluşan ürünleri,
Knauf Insulation markası ile yüksek standartlarda polistren ve mineral yün yalıtım ürünleri,
Knauf Bauprodukte markası ile profesyonel ve kendin yap sektörü için yapı kimyasalları,
Knauf ve Richter System markası ile metal profil ve aksesuarlarını üretmektedir.

22.000’den fazla çalışanı ile Knauf, günümüzde eşine çok az rastlanan kurumsallık kültürüne iyi bir örnek teşkil etmektedir.

Türkiye’nin ilk kartonlu alçı plaka fabrikası olarak 1989 yılında Bilkent Ankara Fabrikada üretime başlanmıştır. 1997 yılının ikinci yarısında dünya devi Knauf ile birleşerek “Tepe Knauf” adını almıştır. 2000 yılında Türkiye’deki ikinci kartonlu alçı plaka fabrikasını İzmit’te hizmete sokan Knauf, üçüncü fabrikasını yine İzmit’te kurmuştur. Avrupa’nın en büyük tesislerinden birisi olan Knauf’un 4. Fabrikası Ahiboz Ankara’da 2009 yılında üretime başlamıştır.

Knauf Grubunun  tüm dünyada ürettiği yıllık 1.2 milyar m² kartonlu alçı plaka'nın 50 milyon m²’ si Türkiye’de Ankara ve İzmit  Fabrikalarında üretilmektedir.  Firma ayrıca; Suriye, Ürdün, Lübnan, Irak, Mısır, Suudi Arabistan, Libya, Türkmenistan, Afganistan, Güney Afrika ile diğer Afrika ülkelerine de ihracat yapmaktadır.

Knauf, Alçıpan® markası ile kartonlu alçı plaka üretimi yapmaktadır. Aynı zamanda teknolojik toz üretimi yapan Knauf Türkiye’nin TS-EN-ISO 9001 Kalite Güvence Belgesi onaylanmış ve TSE Kalite Ödülü almış ilk kartonlu alçı plaka üreticisidir.

Türkiye’de 250 çalışanı ile Knauf, mimari projelere ücretsiz  teknik ve ticari destek veren mimar ve mühendislerden oluşan Bölge Danışmanları kadrosu ile tüm illere satış öncesi ve satış sonrası hizmet vermektedir. Türkiye çapındaki geniş seçkin bayi ağı sayesinde  Knauf kartonlu alçı plaka sistemleri ve Knauf alçı ürünleri bugün Türkiye’nin her yerinden kolaylıkla temin edilebilmektedir.

Çevre ile uyumlu sanayileşmek, üretimde kalite güvencesi sağlamak ve standartları yükseltmek, kullanıcı ve tüketiciye iyi hizmet sunarak  Türk İnşaat Sektörü’ne dünyanın ulaştığı son teknolojiyi kazandırmak amacında olan Knauf, çalışanları, ürün çeşitliliği ve sistem bilinci ile “Sektöründe Öncü ve Lider” bir kurum olmaktadır.

Şirket Profili
  Arrow
Knauf ® 2006