Knauf Knauf
Geri

Sıkça Sorulan Sorular

Doğrularla yanlışlar karışmasın

Uzun süredir “doğru” olarak bildiğiniz bazı uygulamalar güncellenmiş veya değişmiş olabilir mi? İlgili başlığa tıklayarak güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Weiter

Sıkça Sorulan Sorular

Bölme duvarlarda 120 dakika yangın dayanımını nasıl sağlarım?

120 dakika yangın dayanımı için üç farklı önerimiz olabilir:

•W112 Bölme Duvar Sistemi, her taraftan 2x15mm FR Alçıpan

•W112 Bölme Duvar Sistemi 2x12,5mm FR-DF Alçıpan

•Yangına maruz kalan taraftan 2x25mm Fireboard

Knauf Bölme Duvar Sistemlerinde kutu profil kullanılabilir mi?

Tüm Knauf Sistemleri galvaniz profiller ile oluşturulmakta ve test edilmektedir. Bu test raporlarının geçerli olması ve talep edilen sistem performans değerlerinin sağlanması için, sistemlerimiz tüm Knauf bileşenleriyle bir arada kullanılmalıdır.

Plaka tek başına yangın dayanımı sağlar mı?

Plaka bazında yangın dayanımı sağlayan, özel geliştirilmiş Fireboard plakamızdır. Uygun konstrüksiyon üzerine, yangına maruz kalan taraftan tek kat tek kat 20mm ile 90 dakika, çift kat 25mm ile 120 dakika yangın dayanımı sağlar. Bu performans değerlerini elde edebilmek için Fireboard'un özel derz bandı ve derz dolgusu kullanılmalıdır.

Bu sistemlerle yüksek duvarlar elde edilebilir mi?

Doğru profil ve aks aralığı ile 12 metreye kadar duvar yüksekliği elde edilebilir.

Bölme duvara yük asılabilir mi?

Lavabo, klozet vb. yükler belirli bir ağırlığa kadar desteksiz, belirli bir ağırlıktan sonra ise UA Profil ile duvar güçlendirme yapılarak taşıtılabilir. Diğer konsol yükler ise uygun dübeller ile taşıtılır. Bölme duvarınızın yük sınıfının belirlenmesi için teknik@knauf.com.tr veya 444 92 74ten teknik ekibimize ulaşarak destek alabilirsiniz.

Cleaneo Akustik Alçıpan® tavan plakaları boyanabilir mi?

Cleaneo Akustik Alçıpanlar perforasyonlu plakalar olduğundan, arkalarında bulunan şilteye gelmeyecek şekilde kıs tüylü fırça ile istenilen renge boyanabilir.

Uygulanabilecek maksimum sıva kalınlığı ne kadardır?

Önerdiğimiz kalınlık 1,5 cm'dir. Bundan daha kalın uygulama yapılması gerekiyorsa, çatlamalara sebep olmamak adına ilk katın tamamen kuruması beklenmelidir.

Alçı sıva neden çatlar?

Alçı sıvanın çatlama nedenleri aşağıdakilerden biri veya birkaçı olabilir:

•Su-alçı oranı doğru değildir,

•Harcın hazırlandığı alanda hava akımı fazladır,

•Yüzey temiz değildir ya da çok kuru ve sıcaktır (gazbeton ve tuğla suyu yüksek miktarda emdiğinden, yüzey önce ıslatılıp neme doyurulmalıdır),

•Zemin düzgün değildir veya alçı sıva uygun kalınlıkta değildir (maksimum 1,5 cm olmalı),

•Bağlantı yerlerinde boşluklar kalmış olabilir.

Alçıpan® bölme duvarlar darbeye dayanıklı mıdır?

Yüzeyi güçlendirilmiş, darbelere, yangına ve suya karşı dayanıklı özel plakamız Diamant ile bu mümkün. Detaylı bilgi için W151 ve W152 teknik föylerini inceleyiniz.

Knauf Club Card nedir?

Knauf Club’ın fırsatlarından yararlanmalarını sağlayan ve üyelerimize ayrıcalıklar sunan karttır. Knauf Club Card’ınıza yüklettiğiniz puanlar ile program dahlindeki benzersiz ürün çeşitliliğimiz sayesinde kısa sürede puan biriktirmekle kalmayıp sizler için özenle hazırladığımız çok sayıda seçeneği arasından dilediğinize sahip olabilirsiniz.

Knauf Club'e nasıl üye olabilirsiniz?

Knauf yetkili bayi ve satış noktalarından temin ettiğiniz Knauf Club Card ile Knauf Club’ a üye olabilirsiniz. Ayrıca, Knauf Club Card’ı www.knaufclub.com.tr internet adresinden veya info@knaufclub.com.tr e-mail adresinden de talep ederek Knauf Club’e üye olabilirsiniz.

Knauf Club üyeliğinizi nasıl aktif hale getirebilirsiniz?

www.knaufclub.com.tr internet adresini ziyaret edip kart üzerindeki 7 haneli kart numaranızı ve cep telefonu numaranızı girerek şifre talep ettikten sonra cep telefonunuza gelen şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Sistemde talep edilen zorunlu alan bilgilerini doldurarak üyeliğinizi aktif hale getirebilirsiniz.

Knauf Club Card ile nasıl puan kazanabilirsiniz?

Türkiye’deki tüm Knauf yetkili bayileri ve satış noktalarından yapmış olduğunuz alışverişlerde hediye kataloğunda puanlandırılmış olan Knauf ürünlerinden puan kazanabilirsiniz.

Biriken puanlarınızı nasıl öğrenebilirsiniz?

www.knaufclub.com.tr internet adresinde bulunan kart numarası ve şifre alanlarını doldurarak giriş sayfanızdan biriken puan bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Hediyelerinize nasıl sahip olabilirsiniz?

www.knaufclub.com.tr internet adresinde bulunan kart numarası ve şifre alanlarını doldurarak giriş sayfanızdan hediye talep kısmına ulaşabilir, bu kısımdan hediye sepetinize dilediğiniz hediyeleri ekleyebilirsiniz.

Şifrenizi unuttuğunuzda ne yapmalısınız?

www.knaufclub.com.tr internet adresini ziyaret ederek ‘şifremi unuttum’ kısmını tıkladıktan sonra kart numaranızı ve cep telefonu numaranızı girip yeni şifrenizi talep edebilirsiniz. Ayrıca, 444 YAPI danışma hattını arayarak yeni şifrenizi temin edebilirsiniz.

Kartınızı unuttuğunuzda ne yapmalısınız?

www.knaufclub.com.tr internet adresinden kartınızı kaybettiğinize ilişkin alana tıklayıp TC kimlik /Vergi numaranızı ve cep telefonu numaranızı girerek yeni kart talebinizi oluşturabilirsiniz. Sisteme kayıtlı cep telefonu numaranıza gelecek onay kodunu girdikten sonra yeni kartınız sistemde kayıtlı adrese ya da belirteceğiniz yeni bir adrese teslim edilecektir. Unutmayınız ki, kaybolan kartınızdaki puanlar 1 defaya mahsus yeni kartınıza aktarılacaktır. Kartınızı 2. defa kaybetmeniz durumunda, talebiniz doğrultusunda yeni bir kart verilebilir fakat puanlarınız yeni karta aktarılmaz.

Uygulamalı eğitimlere kimler katılabilir?

Uygulamalı eğitimlerimiz, başvuru yapan herkesin katılımına açıktır

Uygulamalı eğitimler için bir katılım ücreti sözkonusu mudur?

Uygulamalı eğitimlerimize katılım ücretsiz olup, konaklama ve yol masrafları katılımcının kendisine aittir.

Eğitimler nerede gerçekleşmektedir?

Uygulamalı Eğitimlerimiz Ankara, İzmir ve İstanbul'da bulunan Knauf Eğitim Merkezleri'mizde düzenlenmektedir.

Eğitim merkezlerimizin adreslerine ulaşmak için lütfen tıklayınız .

Eğitim tarihleri nedir? Tarihler değiştirilebilir mi?

Uygulama Eğitimlerimiz belirlenmiş yıllık eğitim takvimine uygun olarak gerçekleştirilmekte olup, eğitim tarihlerinde değişiklik yapılamamaktadır.

2016 yılı eğitim takvimi için lütfen tıklayınız .