Knauf Knauf
Weiter

Knauf, 2022 hedeflerinin yol haritasını Antalya’da çizdi!

Knauf 6-8 Ocak tarihlerinde 2021 sonuçlarını değerlendirdiği, 2022 hedeflerini konuştuğu satış ve Pazarlama toplantısını “Birlikte daha güçlüyüz!” mesajı ile Antalya’da gerçekleştirdi. Yıl içinde tamamlanan global ve lokal projelerin çıktılarının değerlendirildiği özel çalıştayların da düzenlendiği toplantıda stratejik aksiyon planları üzerinde çalışıldı. Kıdem ödülerinin verildiği ve 2021 satış başarılarının ödüllendirildiği organizasyon uzun bir aradan sonra yeniden bir araya gelen ekipler için önemli bir motivasyon kaynağı oldu.

Ocak 2022

Knauf 0,60 mm’lik profilleri rekabet avantajı sağlıyor.

Knauf’un, en düşük tolerans aralığıyla ürettiği 0.60 mm’lik profiller, projeden beklenen ses yalıtımı, yangın dayanımı ve duvar yüksekliği gibi performans ölçümlenmesine de izin vererek projenin doğru şekilde fiyatlandırılmasına yardımcı oluyor. Doğru sistem çözümünün oluşuturlması noktasında Knauf’un sunduğu benzersiz teknik destek hizmetleri ile 0,60 mm’lik profiller ile 30 dakikadan 120 dakikaya kadar yangın dayanımı, 74 db’e kadar ses yalıtımı sağlayan kuru duvar sistemleri oluşturulabilmektedir. Ses yalıtımı ve yangın dayanımı performanslarının yanı sıra 12 m’ye kadar olan duvarların tek seferde yapılmasına imkan sağlamaktadır.

Aralık 2021

Knauf, Yapı Sektöründe Dijital Dönüşüme Öncülük Ediyor!

Knauf, BIM teknolojisi ile yapı sektöründe dijitalleşmenin önünü açıyor. Sektöre özel geliştirilen yazılımlarla projelerinin tüm aşamalarında kendine önemli bir yer edinen ve uzun süredir sözleşmelere dahil edilen, BIM teknolojisi, dijital bağlantıları uçtan uca kapsayan yaklaşımıyla sektörü, hızlı gelişen teknolojinin dinamiklerine entegre ediyor. Böylece BIM teknolojisiyle sektör, yapım maliyetlerinden zamana kadar birçok alanda tasarruf elde ediyor.

Ağustos 2021

Knauf Planner Suite’i Almanya ile eş zamanlı kullanıma açtı!

Knauf, planlamacıların, mimarların ve genel müteahhitlerin sorunsuz bir şekilde Knauf sistem çözümlerini bulmasını kolaylaştırmak için Knauf Planner Suite'i geliştirdi!

Knauf Planner Suit’e Web tarayıcısı veya Revit ve ArchiCad yazılımları ile uyumlu BIM eklentisi üzerinden ulaşabilirsiniz. Web tarayıcısı üzerinden filtreler ile gelişmiş arama özelliğini kullanarak, istemiş olduğunuz sistem performanslarına uygun Knauf çözümlerini hızla bulabilir ve seçebilirsiniz. Planner Suite BIM eklentisini kullanarak ise modelinize Knauf sistem objelerini indirebilirsiniz.

Kasım 2021

İzmir İstinyePark AVM’nin tercihi Knauf’un üstün çözümleri oldu!

Yaklaşık 90 bin metrekare kapalı alana sahip alışveriş merkezi, 5 yıldızlı otel ve kongre merkezinin yanı sıra 20 bin metrekarelik şehir parkından oluşan ve İzmirlilerin yeni yaşam merkezi olmaya aday İzmir İstinye Park AVM’de kulanılan üstün performanslı Knauf çözümleri, projenin güvenlik ve sürdürülebilirlik ihtiyaçlarını karşılıyor. Projenin bölme duvar ve asma tavan sistemlerinde Knauf’un Alçıpan® sistemleri tercih edildi. İç mekanlardaAlçıpan® Flex (FX) ile her türlü ıslak hacim ve nemli ortamda kullanılabilen, su iticilik özelliği kazandırılmış Alçıpan® Suya Dayanıklı (WR) ve yangın dayanım süresi artırılmış, cam elyaf katkılı Alçıpan® Yangına Dayanıklı ürünler tercih edildi. Projenin şaft duvarlarında ise şaft kapaklarının kapanmasında ve yangın dayanımı talep edilen koridor asma tavanlarında da her iki yüzünde cam elyaf şilte bulunan ve uygulandığı her yüzeye 2 saate kadar yangın dayanımı sağlayan Flameboard® tercih edildi. Ayrıca projenin asansör duvarlarında yangına dayanımı artırılmış ve yoğunluğu ile öne çıkan FRDF Alçıpan®yer aldı. Knauf’un ıslak hacim çözümleri içerisinde sunduğu AQUAPANEL® Çimento Bazlı İç Çephe Plakası ise yüksek nem dayanımı talep edilen alanlarda bölme duvar sistemi olarak kullanıldı. Saçak altı kapatmalarda ve balkon tavanlarında uygulanan asma tavan sistemlerinde ise AQUAPANEL® Dış Cephe çözümleri tercih edildi.

Eylül 2021

Yeni Palet Etiketlerimiz

"Projelerin 1 numaralı çözüm ortağı" mottomuz Guardex® ile başlayarak yenilenen palet ambalajlarımızda yerini almaya devam edecek.

Ocak 2021

AQUAPANEL® Isı Yalıtımı Performansı

AQUAPANEL® dış cephe sistemlerimiz geleneksel duvarlar ile karşılaştırıldığında yaklaşık %63 oranında bir ağırlık tasarrufu ve 740 metrekarelik cephede yaklaşık 22 metrekarelik alan kazanımı sağlayarak ısı yalıtım performansıyla kendi segmentindeki diğer çözümlerden ayrılıyor.

Ocak 2021

Knauf'tan Yeni Reklam Filmi

1932 yılında bir aile şirketi olarak çıktığımız heyecan verici yolculuğumuza bugün dünya genelinde 35 bin çalışanımız, 90’dan fazla ülkede 250’den fazla üretim tesisimiz ile satış ofisimiz, yıllık 1 milyar m2 üzerinde alçı plaka satışımızile alçı bazlı yapı malzemeleri sektörünün küresel lideri olarak devam ediyoruz. Bugün sağladığımız performanlardaki üstün teknik kabiliyetimiz, müşteri odaklı hizmet anlayışımız ve güçlü dağıtım ağımız ile geleceği birlikte inşa etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Reklam filmini izlemek için tıklayınız.

Aralık 2020

Knauf'un Global Satın Alma

Knauf Grubu Asya-Pasifik'te duvar plaka pazar lideri USG Boral'ın kalan yüzde 50 hisselerini satın alarak eski Boral ve ABD merkezli USG ortak girişimindeki toplam hissesini yüzde 100'e çıkardı.Önümüzdeki yılın ortasında tamamlanacak bu anlaşma, Avustralya, Yeni Zelanda, Asya ve Orta Doğu'daki alçı plaka işletmelerini içeriyor ve Knauf’un dünya çapındaki liderliğini perçinliyor.

Aralık 2020

Ahiboz II Fabrikamıza Sıfır Atık Belgesi

Ahiboz II fabrikamız Sıfır Atık Sistemini kurarak Ankara Valiliği İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirme sonucu Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazanmıştır.

“Sıfır Atık”; israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan bir hedeftir.

Kasım 2020

AHK 5.Kariyer Günü

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen 5.Kariyer Günü bu sene 27 Kasım'da online olarak gerçekleşti. Öğrenciler, mezunlar ve iş arayanlar ile sektörün önde gelen Alman şirketlerini buluşturan ve dijital ortamda birebir görüşme imkanı sunan online etkinlikte biz de sanal standımızla yerimizi aldık.

Kasım 2020

Karo - Karolam Alçıpan® Paketleme Değişikliği

Paketlemede karton kutudan shrinklemeye geçilerek stoklama ve rahat taşıma avantajı sağlandı ve paketlerimiz daha dayanıklı hale geldi. Bununla birlikte;

Paket adetlerimiz 12 adetten 10 adete,

Paket m2'lerimiz 4,32 m2'den 3,6 m2'ye,

Paket ağırlıklarımız 24 kg'dan 20 kg'a düşecektir.

Ayrıca, karolamlarımıza TSE belgesi alarak kalite standardımızı tescillemiş olduk.

Ekim 2020

AQUAPANEL® ile form ve fonksiyonun buluştuğu proje

Özel aydınlatma ve ses efektleri ile farklı bir deneyim sunan ve yüksek performanslı bir antrenman alanı olarak tasarlanan Japonya'daki AQUALAB’de su sisteminin gürültüsünü ve titreşimini kaldırabilecek, aynı zamanda bir yüzme havuzunun nemine ve kloruna dayanıklı olabilecek bir malzemeye ihtiyaç vardı...

Projenin iç cephe tavan ve duvarlarında %100 su dayanımı sağlayan AQUAPANEL® İç Cephe Plakası tercih edilerek yalnızca suya ve neme dayanıklı bir yüzey değil, aynı zamanda estetik açıdan da hoş bir görünüm elde edildi.

Ekim 2020

Knauf Güvenli ve Konforlu Alanlar İnşa Etmeye Devam Ediyor..

Estonyalı besteci ve müzisyen Arvo Pärt’ın kişisel arşivini bilgi ve müzik merkeziyle birleştirdiği Arvo Pärt Center müzisyenler, araştırmacılar ve tüm müzik severler için önemli bir buluşma yeri. Estonya'da yer alan Arvo Pärt Center'da ziyaretçiler için güvenli ve hoş bir ortam sağlamak amacıyla ses yalıtımı ve ses emilimi performanslarının yanı sıra Knauf Firewin® pasif yangın dayanımı çözümleri tercih edilmiştir.
Çeşitli yangına karşı koruma uygulamaları için yangına dayanıklı plaka, sıva, silikon, köpük, bant, bloklar ve kelepçeleri içeren FireWin® çözümleri uygulandığı yüzeye ve uygulama çeşidine göre 4 saate kadar yangın dayanımı sağlayabiliyor.

Eylül 2020

Knauf Vagonları Kullanımda

Knauf Ulukışla'dan alçı taşlarını kendi vagonları le taşımaya başlayarak lojistik anlamda bir avantaj daha elde etti.

Eylül 2020

Knauf Performans Çözümleri

Profesyonel, yenilikçi ve fonksiyonel bakış açısı ile üstün performanslı çözümleri bir araya getiren Knauf, ses yalıtım taleplerini daha ince ve özellikli bölme duvarlar ile karşılayabilmekte, mekansal akustik çözümleri ile ise rahatsız edici tüm arka plan seslerini azaltırken mekanların akustik performansını arttırabilmektedir.

Ses yalıtımı ve akustik çözümlerin yanı sıra yangın, yüzey kalitesi, ıslak hacim, güvenlik ve sismik çözümleri ile de Knauf, Türkiye'nin en geniş performans çözümlerine sahip firması olarak öne çıkıyor.

Ağustos 2020

Genel Müdürümüz Ali Türker'in Yapı Malzeme Dergisi Röportajı

Knauf Türkiye Genel Müdürü Ali Türker Yapı Malzeme Dergisi ile yaptığı röportajda salgının etkilerini, yapılan çalışmaları ve önümüzdeki dönem için planlarını anlattı.

Pandemi sonrası renovasyon pazarının hareketlenebileceğini söyeleyen Ali Türker, hızlı ve pratik uygulanabilen hafif kuru yapı malzemelerinin bu pazarda çok tercih ediliğini, bunun fırsata dönüştürebilecek bir avantaj olacağını paylaştı.

Ağustos 2020

Knauf Jetgips ® ailesinde üstün özellikler

Knauf’un alçı sıvaları arasında Jetgips® ailesinde yer alan Jetgips® Base, Jetgips® Ultra ve Jetgips® Ultra 40 iç mekanlarda makineyle uygulanıyor. Jetgips® Base perdah işlemine uygun alt zemin hazırlarken; Jetgips® Ultra’nın kullanıma hazırlandıktan sonra uygulanabileceği süre daha uzun ve perdah işlemi gerektirmeyen pürüzsüz bir yüzey sunarken ısı yalıtımına da katkı sağlıyor. Performansıyla öne çıkan Jetgips® Ultra 40 ise Jetgips® Ultra’ya kıyasla yüzde 40 fazla alanı kaplayabiliyor.

Yine bir performans ürünü olan ve iç mekanlarda makineyle uygulanan Jetgips® Diamant, yüzey sertliği ve basınç mukavemeti arttırılmış özel bir ürün olarak biliniyor. A1 sınıfı yüksek yangın dayanımına sahip alçı sıvası Jetgips® Fire ise çelik konstrüksiyonlarda 120 dakikaya, betonarmede ise 240 dakikaya kadar yangın dayanımı sağlayabiliyor.

Temmuz 2020

Knauf Zemin Plakaları : Binaların görünmez kahramanları

Yüksek teknolojiyle üretilen Knauf kuru zemin plakaları, aynı işlevi gören diğer zemin malzemelerine göre önemli işlevsel özelliklere sahip. Ağır yüklere dayanaklı olan Knauf Brio® ve AQUAPANEL® zemin plakaları aynı zamanda yüksek ısı ve ses yalıtımı da sağlıyor. Knauf Brio® zemin plakalarının üretiminde fiber alçı ve elyaf teknolojisi kullanılırken, AQUAPANEL® zemin plakaları çimento esaslı üretiliyor. Bu nedenle de diğer özelliklere ek olarak AQUAPANEL® zemin plakaları yüzde 100 suya dayanıklı; küf veya mantar oluşumunu engelliyor. Geleneksel şap sistemlerinin aksine kuru sistemler olduğundan, uygulandıktan sadece 24 saat sonra üzerine gelecek her türlü zemin kaplama malzemelerinin döşenmesine hazır hale gelmesiyle de büyük kolaylık sağlıyor.

Temmuz 2020

Alçıpan® Profillerde Üstün Alman Teknolojisi

Knauf Alman teknoloji normlarına göre ürettiği kalınlığı 0.60 mm olan U ve C galvaniz profillerini, kendi Ar-Ge laboratuvarlarında yangın dayanımı, ses yalıtımı, statik ve sismik açıdan tüm performans testlerinden geçirerek hizmete sunuyor.

Profil kesitlerinde yapılacak küçük bir değişiklik bile sağlamlık ve güvenilirliği olumsuz yönde etkileyebiliyor. Kullanılan profiller ve profillerle ilişikli olan aksesuarlarda yapılacak benzer değişiklikler de yine yapının güvenliğini riske atabiliyor. Uzmanlar tarafından belirlenen bu normlara uyan yüksek teknoloji ürünü Knauf Alçıpan® galvaniz profilleri; kullanıldığı yapılarda sağlamlık ve güvenilirliğin garantisini oluşturuyor.

Sistem güvenliği, esneklik, yangın dayanımı gibi pek çok performans özelliğinde ön plana çıkan, Knauf’un Alman teknoloji normlarına göre ürettiği kalınlığı 0.60 mm olan U ve C galvaniz profilleri, bütün bu özelliklerinin yanı sıra maliyet avantajı da sağlıyor ve hızlı uygulanma özelliği sayesinde proje sürelerini de kısaltıyor.

Temmuz 2020

Cleaneo® Akustik Alçıpan® Konfeti

Cleaneo® ailesinin yeni üyesi Cleaneo® Akustik Alçıpan® Konfeti’nin UFF kenar yapısı sayesinde plaka kenarları birbirinin üstüne gelerek kendiliğinden derz sağlıyor ve hizalama problemini ortadan kaldırıyor. Dağınık dikdörtgen formda delikli tasarımıyla mimari açıdan iddialı bir tasarıma sahip olan Cleaneo® Akustik Alçıpan® daha iyi bir mekan akustiği sağlıyor ve mekanlara görsel zenginlik katıyor.

Haziran 2020

Knauf FireWin Web Sitesi Yayında!

Knauf FireWin yangın önleyici ürün portföyümüz yangına dayanıklı mevcut plaka ve sıvalara ek olarak, farklı yangından korunma koşulları için yangın önleyici kelepçe, genleşme özelliğine sahip paneller, akrilik dolgu, macun ve benzeri yüksek performanslı çözümleri içeriyor. Knauf kalitesi ile pasif yangın koruma çözümlerine tek bir kaynaktan ulaşmak artık mümkün!

www.knauf-firewin.com/tr sitesinden ürün kataloğumuzu inceleyebilir, sadece siteye üye olan kullanıcılara özel teorik ve pratik kapsam hesaplama, malzeme sarfiyatı hesaplama gibi interaktif araçlardan yararlanabilirsiniz.

Haziran 2020

LEED Sertifikası ile enerji ve çevre dostu üretim

Knauf Alçıpan® ürünleri, ısı yalıtımı ve iç aydınlatmaya sağladığı olumlu katkıları sayesinde binaların enerji verimliliğine önemli girdilerle etki ederken LEED V4 esaslarına göre hem ön koşul olan minimum enerji performansının gerekliliklerini yerine getiriyor hem de optimum enerji performansından yüksek enerji verimliliği rakamlarına erişilmesini mümkün kılıyor.

Ürünler, uygulandıkları duvar yüzeyinde ısı yalıtımına ve dolayısıyla bina enerji verimliliğine katkıda bulunuyor, dış cephe duvar malzemesi olarak kullanılan sistemler ise benzer şekilde binalarda ısı yalıtımına destek oluyor.

Akustik tasarıma uygun ses iletme seviyesinde olan Knauf sistemleri, bina kullanıcılarının yaşama ve çalışma kalitesini arttırırken, çevresel gürültünün sınırlanmasını da hedefleyen yeşil binaların vazgeçilmez unsurlarından biri olarak büyük önem kazanıyor.

Haziran 2020

Galataport İstanbul’da Knauf güvencesi

Tarihi Yarımada’nın bir uzantısı olarak hayata geçirilen dünya çapındaki Galataport İstanbul, sektörde en yüksek ürün kalitesi, geniş ürün gamı ve kapsamlı teknik danışmanlık ve hizmetleriyle bilinen Knauf’un ürün ve sistemleri tercih edildi. Yüksek ses değerlerinde ses yalıtımı için fiber alçı teknolojisiyle üretilen selüloz katkılı Vidipan® ve Knauf kuru duvar sistemlerinde 80 dB’e kadar ses yalıtımı sağlayan Silentboard tercih edilmiştir. Darbe dayanımı tüm alanlarda yüksek yüzey sertliği ve yük taşıma kapasitesine sahip üstün performanslı Diamant® tercih edilmiştir.

Mayıs 2020

Knauf güvencesiyle bütünleşik yangın çözümleri

Yangın önleyici çözümleri, kapsamlı ürün portföyü ve bütünleşik yapılarıyla pasif yangından korunmanın etkin yollarını sunan Knauf kuru yapı sistemleriyle hem dış hem de iç mekanda hızlı, güvenli ve kaliteli çözümleri bir arada sunuyor. Tüketici talepleri doğrultusunda geliştirdiği yangın önleyici ürün portföyü yangına dayanıklı mevcut plaka ve sıvalara ek olarak, farklı yangından korunma koşulları için yangın önleyici kelepçe, genleşme özelliğine sahip paneller, akrilik dolgu, macun ve benzeri yüksek performanslı çözümleri tek bir kaynaktan kullanıcısıyla buluşturuyor.

Mayıs 2020

Knauf, pandemi sürecinde iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini artırdı!

Pandemi sürecinde global iş güvenliği standartlarını geliştirerek uygulayan Knauf, ileri acil durum planlarını kriz yönetim ekipleriyle devreye sokarak ve geliştirilmiş protokollerini pandemi sonrasına da uyarlayarak çıtayı yükseltiyor. Knauf’un iş sağlığı ve güvenliği kapsamında uluslararası bir standart olan OHSAS 18001:2007’ye uygun şekilde çalıştığını dile getiren Knauf Türkiye Genel Müdürü Ali Türker, firma olarak her yıl Bureau Veritas markası tarafından denetime tabii tutulduklarını, standartın şartlarını Knauf Global iş güvenliği protokolleriyle geliştirerek sahalarında uyguladıklarını ifade etti.

Mayıs 2020

Next Level Konut Projesi’ne Knauf dokunuşu

Ankara’da hayata geçirilen, 42 bin m² yüzölçümüne, 166 bin m² inşaat, 5 bin m² özel çim etkinlik alanına sahip Çayyolu Next Level Konut Projesi’nde Knauf’un yüksek performanslı çözümler sunan Aquapanel® dış cephe duvar giydirme sistemleri tercih edildi. Performans avantajlarının yanı sıra kusursuz yüzey görünümü, kolay montajı, selüloz ve organik bileşen içermeyen yapısı, yangın dayanımı ve yüzde 100 su geçirmez özelliğiyle tercih edilen Aquapanel® dış cephe duvar giydirme sistemleri, alan tasarrufu da sağlıyor.

Nisan 2020

Knauf Perfect Surface Web Sitesi Yayında!

Dolgu ve yüzey sonlama ürünlerinin yer aldığı knaufperfectsurfaces.com/tr web sitesi yayına açıldı. İçerisinde yer alan yüzey kalitesi seviyeleri ve yüzey kalitesi simülatörü ile ihtiyaç duyulan ürünlerin hızlı ve kolay bir şekilde bulunabildiği web sitesinin mobil uygulaması da App Store ve Google Play’den ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Knauf Perfect Surfaces web sitesine ulaşmak için tıklayın

Nisan 2020

Kanal 7 haber stüdyoları Knauf’u tercih etti.

Knauf, Kanal 7’ nin İstanbul Eyüp’te bulunan haber stüdyosunu deneyimli ve büyük ekibiyle bambaşka bir yüz haline getirdi. Haber stüdyolarının tüm duvar sistemlerini yenileyen Knauf, stüdyoların yalıtım ve dayanım materyallerini güncelleyerek güvenlik ve performans niteliklerini optimize etti.

Haber stüdyoları arasında yüksek değerlerde ses yalıtımı elde etmek için çift taraflı 3 er kat Vidipan® duvar sistemlerini uygulayan Knauf, 77 dB üzeri ses yalıtımı sağladı. Stüdyolar ve ofisler arası bölme duvarlara ise yüksek darbe dayanımı ve ses yalıtımı özelliğinden dolayı Diamant® bölme duvar sistemleri uygulaması yapıldı. Akustik dengeyi oluşturmak üzere ahşap yün esaslı kendine özgü lifli bir yüzeye sahip olan Heradesign® ürünleri tercih edilirken, stüdyolar Kanuf sistemleriyle pasif yangınlara karşı da donanımlı hale getirilerek yangına karşı A1 sınıfı yanmaz malzeme Flameboard® ürünleri ile 120 dakikaya kadar yangın dayanımlı bir yapıya sahip oldu. Safeboard® ile kurşun kullanımına gerek kalmadan radyasyon kalkanı oluşturan Knauf, insan sağlığını tehdit eden unsurlara karşı da yeni teknolojiler geliştirdiğinin örneğini verdi.

Mart 2020

Knauf 2.Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı’ndaydı!

Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı, “Yetenek Her Yerde” temasıyla Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde toplamda 9 paydaş üniversitenin katkılarıyla, Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumunda 10-11 Mart tarihlerinde düzenlendi. Fuara bölge üniversitelerinden 15.000’in üzerinde öğrenci katılım sağlarken, ulusal ve uluslararası düzeyde kamu kuruluşu ve özel sektörden de 150’nin üzerinde firma ve kurum katıldı.

Knauf’un gümüş sponsorluğuyla 10-11 Mart tarihleri arasında gerçekleşen ve 15 bin 865 kişinin ziyaret ettiği fuar boyunca stand alanında gençlerle bir araya gelen Knauf, öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Fuarda “Knauf’ta Kariyer” başlıklı bir konuşma yapanKnauf Türkiye IK Müdürü Korhan Sanal, insan kaynakları ve yetenek kazanımı süreçleri hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Mart 2020

Knauf Türkiye bölgesel çalıştayı Samsun’da gerçekleştirildi.

Knauf Türkiye’nin, 2019 yılı değerlendirmesine yönelik düzenlediği bölgesel çalıştay, 31 Ocak’ta Sheraton Grand Samsun Hotel’de gerçekleşti. 20’yi aşkın bayinin ve Knauf Türkiye Genel Müdürü Ali Türker’in katılım sağladığı toplantıda, markanın hem ulusal hem de uluslararası orta ve uzun vadeli stratejileri ile bölgesel hedefleri konuşuldu. Knauf Türkiye’nin 2019 yılı analizinin, artan üretim faaliyetlerinin ve inovasyon stratejilerinin de gündeme getirildiği çalıştay, katılım sağlayan tüm paydaşları tarafından verimli bir idrak, farkındalık ve motivasyon süreci olarak değerlendirildi.

Ocak 2020

Knauf Türkiye Satış ve Pazarlama Toplantısı Bolu’da gerçekleşti!

Knauf Türkiye Satış ve Pazarlama toplantısı 26-28 Temmuz tarihleri arasında Bolu’da gerçekleşti. Genel Müdürümüz Ali Türker’in Knauf Türkiye’deki değişim felsefesini aktardığı toplantıda stratejiler ve yenilikler paylaşıldı. 3 gün süren programda gerçekleştirilen çeşitli sosyal aktiviteler ile satış ve pazarlama ekibi keyifli bir haftasonu geçirirken aynı zamanda takım ruhunu hissederek motivasyon tazeledi.

Temmuz 2019

ISO 14001 Çevre Yönetim Standardı

Knauf Ahiboz ve İzmit Fabrikaları doğal kaynak kullanımın azaltılması, toprağa, suya, havaya verilen zararların minimum düzeye indirilmesini amaçlayan çalışmaları ile ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Standardını almaya hak kazanmıştır.

Çevresel performansının kontrol edilmesi ve geliştirilmesi oluşumunu yani sürecini tanımlayan ve uluslararası bir standart olan ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, her türlü üretim sektöründe, ürünün ilk aşamasından tüketiciye sunulmasına kadar geçen her adımda çevresel etkilerin dikkate alınarak üretimin gerçekleştirilmesini sağlayan sistematik bir yaklaşımdır.

10 Nisan 2019

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Tüm dünyada olduğu gibi Knauf'ta da hayata kadınlar yön veriyor. Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun.​

Alçı Sektörünün Onaylı Başyapıtı - Jetgips Ultra 40®

Türkiye'nin ilk ve tek UTO*(Ulusal Teknik Onay) belgeli sıva alçısı Jetgips Ultra 40®, diğer alçılara göre %40 daha fazla alan kaplar. *Jetgips Ultra 40® λ (ısıl iletkenlik değeri) standardına göre yüksek performans sergilediği için bu belgeyi almaya hak kazanmıştır.

21 Aralık 2018

Gazi Üniversitesi Mimarlık Öğrencileri Ahiboz Fabrikamızda

Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileri 28 Kasım’da Ankara Ahiboz Fabrikamıza ziyarette bulundu. Oldukça verimli geçen gün, verilen uygulamalı eğitimin ardından fabrika gezisi ile devam etti. Geleceğin mimarları hem merak ettikleri soruların cevaplarını aldılar hem de etkinlik boyunca farklı bir deneyimin parçası olmanın mutluluğunu yaşadılar.

3 Aralık 2018

Architect@Work 2018

Türkiye’de üçüncüsü 23-24 Kasım 2018 tarihlerinde düzenlenen Architect@Work Fuarı’nda Knauf da yerini aldı. “Keşfet” konsepti ile hazırlanan Knauf standını çok sayıda yapı profesyoneli ziyaret etti ve sanal gerçeklik teknolojisi sayesinde yüksek performanslı Knauf ürünlerinin üstün özelliklerini deneyimledi.

Architect@Work fuarı için geliştirilen “Dünyaya bizim gözümüzden bak” söylemi aracılığıyla Knauf Türkiye'nin ürün, sistem ve hizmet çeşitliliğine vurgu yapılarak ziyaretçilere ürün performansları tanıtıldı.

Devamı için tıklayınız...

28 Kasım 2018

ODTÜ MİMARLIK ÖĞRENCİLERİ AHİBOZ FABRİKAMIZDA

6 Kasım 2018 Salı günü gerçekleştirdiğimiz fabrika etkinliğimizde, ODTÜ Mimarlık öğrencileri Ankara Ahiboz Fabrikamızı ziyaret etti. Teknik sunumlar, ürün uygulamaları ve Alçı - Alçıpan® üretim tesislerimizin ziyaretiyle son bulan etkinlikte öğrenciler hem merak ettikleri soruların cevaplarını buldular hem de farklı bir deneyimin parçası olmanın mutluluğunu yaşadılar.

15 Kasım 2018

ALMAN İŞ ADAMLARI AHİBOZ FABRİKA ZIYARETİ

25.10.2018 tarihinde Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Sn. Peter Altmaier’in Türkiye ziyaretinde kendisine eşlik eden işadamları heyeti Knauf Ahiboz fabrikamızı ziyaret etmiştir.Aralarında BMW, BASF, Metro, Siemens gibi büyük ölçekli Alman şirketlerinin ve Almanya Büyükelçiliği temsilcilerinin bulunduğu yaklaşık 30 kişilik heyeti Knauf Genel Müdürü Sn. Orhan Düzgün ağırlamış ve firmamız hakkında bilgi vermiştir.Knauf sunumu ve fabrika ziyaretinden sonra heyet fabrikadan ayrılmıştır.​

13 Kasım 2018

KNAUF TÜRKİYE ARCHITECT@WORK FUARINDA

23-24 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleşecek olan Architect@Work fuarında Knauf Türkiye olarak yerimizi alacağız. Yeni ürünlerimizle tanışacağınız, ürün performanslarını deneyimleyeceğiniz ve Knauf dünyasının yeniliklerini keşfedeceğiniz 49 ve 50 numaralı stantlarımıza sizleri de bekliyoruz. 16 Kasım 2018 tarihine kadar katılım isteğinizi belirtmeniz durumunda davetiyeleriniz Knauf tarafından adresinize gönderilecektir. Standımızda gerçekleştireceğimiz ödüllü anketimizde şansınızı denemeye sizleri de davet ediyoruz.

Tanıtım videomuza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

6 Kasım 2018

Knauf, reklamları ile Kristal Elma ödüllerinde!

30. Kristal Elma Reklam Ödülleri’nin Basın/Dayanıklı Tüketim Kategorisi’nde Kristal Elma, Gümüş Elma ve Bronz Elma Knauf ilanlarının oldu. Emeği geçen herkese ve reklam ajansımız SV Studios 'a teşekkür ederiz.

18 Ekim 2018

Knauf, Ankara SMD Yapı Sektörü Buluşmalarında Yerini Aldı

Knauf, 20-21 Eylül tarihlerinde Ankara'da gerçekleşen Türk Serbest Mimarlar Derneği 16. Yapı Sektörü Buluşmaları etkinliğinde mimarlar ve kamu kuruluşları ile bir araya geldi. Yeni lansmanı gerçekleştirilen ürünlerimizden Tribon® ve Jetgips® Diamant numuneleriyle ürün performanslarını deneyimleyerek Knauf ürün, sistem ve hizmetleri hakkında detaylı bilgi alan katılımcılar oldukça verimli iki gün geçirdi.

16 Ekim 2018

Knauf, 41. Yapı Fuarı'nda Sektör Profesyonelleri ile “ÇÖZÜM”ü Buluşturdu

Knauf, 8-12 Mayıs 2018 tarihlerinde yapı sektörünün buluşma noktası olan 41. Yapı Fuarı'nda sektör profesyonelleri ile buluştu.

41. Yapı Fuarı için geliştirilen "Knauf Varsa Çözüm Var" söylemi aracılığıyla Knuaf Türkiye'nin ürün, sistem ve performansları ile yapı sektörüne kazandırdığı çözümler ziyaretçilere sunuldu. Performans alanları sayesinde ziyaretçiler Knauf çözümlerini yakından deneyimleme fırsatı buldu. Sektöre kazandırdığı yeni ürün, sistem ve performans çözümlerini de standında sergileyen Knauf'un darbeye dayanıklı yeni ürüni Jetgips® Diamant, uygulamalarda hız, kolaylık ve yüksek mukavemet performansı sergileyen Tribon®, su yalıtımında yüksek performans sunan yeni ürün ailesi ziyaretçiler tarafından büyük ilgi ve talep gördü. Ayrıca, Knauf Jetgips® Fire ile Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri'nde kazandığı Yılın Yangın Yalıtım Ürünü ödülünü Yapı Fuarı'nda düzenlenen tören ile aldı.

20 Mayıs 2018

Aquapanel® Dortmund Gezisi

21-23 Nisan tarihlerinde Dortmund’daki AQUAPANEL® fabrika gezimizi mimarlar, danışmanlar ve proje müdürleriyle birlikte gerçekleştirdik. Passion for Architecture kapsamında düzenlenen ve AQUAPANEL® hakkında seminerle başlayan gezi, şehir turu ve sonrasında yemek pişirme etkinliği ile devam etti. Katılımcılar hem AQUAPANEL® ürün ve sistemlerini yakından deneyimleme fırsatı buldu hem de keyifli zaman geçirdiler.

20 Mayıs 2018

İSMD İkili İş Görüşmeleri

Knauf, 03 Mayıs tarihinde İstanbul'da gerçekleştirilen, 9. İstanbul Serbest Mimarlar Derneği etkinliğinde Türkiye’nin önde gelen mimarlık ofisleri ve yapı sektörü temsilcileri ile bir araya geldi. İstanbulSMD İkili İş Görüşmeleri kapsamında, Knauf’un yeni ürünlerinden bahsedilerek, görüşmelerde mimarlık ofislerinde genç mimarlara yönelik seminer planlamaları yapıldı.

17 Mayıs 2018

Yeni Ürün Jetgips® Diamant

Jetgips® Diamant, iç mekanlarda makine ile uygulanan, yüzey sertliği ve basınç mukavemeti arttırılmış, düzgün yüzeyler sunan sıva alçısıdır. İç mekanlarda yoğun trafiğe sahip alanlar (kamu binaları, okullar, merdiven boşlukları, vb.) için tek kat uygulama ile yüzey sertliği ve basınç dayanımı sağlayan alçıdır. Pürüzsüz, güçlendirilmiş veya seviyelenmiş yüzeyler oluşturmak için geleneksel (tuğla, gazbeton, bims) ve brüt beton duvarlar üzerine uygulanır.

 • Nefes alma özelliği
 • Mineral bazlı
 • Yüksek yüzey sertliği ve basınç mukavemeti
 • Konforlu ve sağlıklı oda havasına katkı
 • Aşınmaya dayanım
 • Uygulama sonrası perdah işlemi gerektirmeyen pürüzsüz yüzey
 • A1 sınıfı alev almaz yapı malzemesi
 • Uzatılmış çalışma süresi
 • Kolay ve hızlı uygulama

15 Mayıs 2018

Yeni Ürün Knauf Tribon®

Tribon® iç mekanlarda makine ve el ile 10-60 mm kalınlıklarda uygulanabilen, genel amaçlı, kalsiyum sülfat bazlı, kendinden yayılan hazır tesviye şapıdır. İç mekanlarda zemin üzerine, yerden ısıtma sistemi uygulanan zeminlerde ve ısı yalıtım malzemeleri üzerine uygulanır. Geleneksel şaplara kıyasla kolay, hızlı uygulama ve pürüzsüz yüzey performansı sunan Tribon®, yüksek mukavemet gücü (C20), kendinden yayılma özelliği ve hazır şap olması ile projelerinizde hep yanınızda.

14 Mayıs 2018

YILIN YANGIN YALITIM ÜRÜNÜ JETGIPS® FİRE

Knauf Jetgips Fire® ile yalıtım sektörü başarı ödüllerinde yılın yangın yalıtım ürünü ünvanını alarak bir başarıya daha imza attı.

14 Mayıs 2018

KNAUF SES YALITIM ARACI YAYINDA

Knauf, mimarların işini kolaylaştıracak yepyeni bir aracı daha hayata geçirdi. Tek yapmanız gereken istediğiniz ses yalıtım seviyesine karar verip önerilen listeden sizin için doğru sistemi seçmek. Mimarların işini kolaylaştıracak bu araca teknik.knauf.com.tr adresinden ulaşılabilir.

16 Nisan 2018

AQUAPANEL® ROOFTOP

AQUAPANEL® Sistem ve Çözümleri, iç ve dış mekan uygulamalarında yüksek performanslı, sürdürülebilir ve ekonomik çözümler sunmaktadır. AQUAPANEL® markası ile iç ve dış duvarlar, tavanlar ve zeminler için sunduğumuz çimento plaka sistem ve çözümlerine ilave olarak, Portland çimentosu ve hafif agregalardan oluşan, iki yüzü cam elyaf file kaplı AQUAPANEL® Rooftop, düz çatı uygulamaları için ürün ailemiz içerisinde yerini almıştır.

Mimarlar için tasarım özgürlüğü, uygulamacılar için hafif ve kolay uygulama imkanları ve yüklenici firmalar için hızlı montaj ve düşük maliyet sunması ile AQUAPANEL®, her projede kendini kanıtlamış bir markadır. Düz çatı uygulaması tüm bu tecrübelerimizin doğal bir sonucudur. Ailemizin son üyesi, düz çatı uygulamalarına yönelik başlıca sorunlara cevap vermek üzere özel olarak tasarlanmıştır: güvenlik, sağlamlık ve sürdürülebilirlik. Her AQUAPANEL® çimento plakada olduğu gibi %100 su dayanımına ve hız kazandıran kolay kurulum özelliklerine sahiptir.

13 Nisan 2018

Knauf AŞ, Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası'nı Aldı

T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından, firmaların ihracat ve ithalat süreçlerinin kolaylaştırılması ve hızlandırılmasına yönelik, uluslararası geçerliliğe sahip “Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası”, sektörde ilk defa Knauf Türkiye tarafından alındı. Güvenilirlik, izlenebilirlik, veri güvenliği, fiziksel güvenlik gibi bir çok konuda değerlendirilmesinden sonra yetki verilen firmalar,dış ticaret işlemlerinin hızlandırılması, sınır kapılarında öncelikli geçiş hakkı, ihracat süreçlerindeki beklemelerin azaltılması ve gümrükleme süreçlerinde avantaja sahip oluyor. Sadece 266 firma tarafından alınmış olan Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası ile, sektörün her alanına öncülük eden Knauf Türkiye, ihracatta da sektöre yön vermeye etmeye devam ediyor.

21 Mart 2018

Yılın Yangın Yalıtım Ürünü Adayı: Jetgips® Fire

Knauf, Jetgips® Fire ürünü ile Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri - 2017’deki yerini aldı. Her yıl gerçekleştirilen ödüllerde seçici kurulun yanında okur ve sektör profesyonellerinin oyları da sonucu belirlemede etkili oluyor. 240 dakikaya kadar yangın dayanım özelliği sunan Jetgips® Fire, “Yılın Yangın Yalıtım Ürünü” kategorisinde yarışıyor. 20 Nisan tarihine kadar devam edecek oylamaya buraya tıklayarak katılabilirsiniz.

16 Şubat 2018

2018 Geleneksel Bayi Toplantısı Antalya'da Gerçekleştirildi

Geleneksel Knauf Bayi Toplantısı, 2 – 4 Şubat 2018 tarihleri arasında Antalya Susesi Luxury Resort Hotel’de bayilerin geniş katılımıyla gerçekleşti. “Knauf Varsa Ben Varım!’’ mottosuyla düzenlenen organizasyon, birbirinden özel etkinliklere sahne oldu. Knauf Olympics rüzgarıyla başlayan etkinliklerde bayilerden oluşturulan takımlar hem yarışma heyecanını yaşadı hem de takım olma becerilerini geliştirdi. Tatlı bir rekabetin yaşandığı bu yarışma sonrasında başarılı ekipler ödül ve plaketlerini aldı. Basketbol koçu Çetin Yılmaz ve ekonomi profesörü Özgür Demirtaş, bilgilendirici ve motive edici konuşmalarıyla etkinliğe büyük renk kattı. Bayi toplantısı Knauf Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Isabel Knauf’un mesajını katılımcılara önceden hazırlanan bir video aracılığıyla iletmesiyle başladı. Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Isabel Knauf, Yunus Emre’nin “Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz.” sözlerinin altını çizdi. Knauf Türkiye Genel Müdürü Orhan Düzgün ve Knauf Türkiye Satış Müdürü Emre Eker; Knauf’un bugünü ve her geçen gün yükselen başarılı çizgisi hakkında sunumlar gerçekleştirdi. “Bir Zamanlar Bayide” isimli skeç gösterisinde bayi, uygulamacı ve Knauf ilişkisi esprili bir dille sahnelendi. Etkinliğin gala gecesinde ise Nükhet Duru, enerji dolu performansıyla katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı.

10 Şubat 2018

BURSA MİMARLAR ODASI ETKİNLİĞİ

Passion for Architecture kapsamında Bursa Mimarlar Odası’na bağlı mimarlarla gerçekleştirdiğimiz etkinlikte, katılımcılar Knauf ürün ve sistemlerini daha yakından tanıma imkanı buldular.

18 Ocak 2018

KNAUF HASTANE KATALOĞU YAYINA GİRDİ!

Knauf, mimarlar için önemli bir başvuru kaynağını daha hayata geçirdi. Hastane ve sağlık komplekslerinin tasarımında ihtiyaç duyulan sistem ve ürün önerilerini okuyucular ile buluşturan Knauf Hastane Kataloğu, ürün ve sistemlerin teknik özelliklerine de yer veriyor. İlgili katalog ve broşürlere çevrim içi yönlendirmeler içeren bu katalog, yangın dayanımı, ses yalıtımı, hijyen, hava kalitesi, ısı yalıtımı, mekansal akustik, ıslak hacimler, radyasyondan korunma, sismik tasarım gibi bir sağlık kompleksinin tasarımında üzerine düşünülecek tüm konuları tek bir kaynakta topluyor. Knauf Hastane Kataloğu’na ulaşmak için teknik.knauf.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

17 Ocak 2018

YANGIN DAYANIMINDA MİMARLARIN ELİNİ GÜÇLENDİREN ARAÇ YAYINDA!

Knauf, mimarların işini kolaylaştıracak yepyeni bir araç hayata geçirdi. Aracın mekanizması çok basit bir mantığa dayanıyor. Mimarlar, üzerinde çalıştıkları projede talep edilen yangın dayanım sınıfını, 5 farklı alternatifin arasından seçiyor. Araç, seçilen yangın dayanım performansını sergileyen bölme duvar sistemlerini kullanıcılara öneriyor. Önerilen sistemin ses yalıtımı, duvar kalınlığı ve maksimum yükseklik gibi bilgiler de araçta yer alıyor. Mimarların işini kolaylaştıracak bu araca teknik.knauf.com.tr adresinden ulaşılabilir.

30 Aralık 2017

İzmirSMD Ofis Buluşmaları

Knauf Ailesi olarak "İzmirSMD Ofis Buluşmaları" etkinliği kapsamında M+D Mimarlık’ın ofisinde gerçekleştirilen kasım ayı buluşmasındaki yerimizi aldık. Oldukça keyifli geçen buluşmada mimarlar AQUAPANEL® sistem ve çözümlerini uzmanlarımızın sunumları aracılığıyla deneyimleme fırsatını yakaladı.

13 Kasım 2017

TRABZON MİMARLAR ODASI ETKİNLİĞİ

Knauf olarak mimariye olan tutkumuzu ifade eden Passion for Architecture kapsamında Trabzonlu mimarlarla bir araya geldik. Mimarlar, hayallerindeki projelerin gerçekleşmesini mümkün kılan Knauf’un ürün, sistem ve performanslarını daha yakından tanıma fırsatı buldular. Knauf, mimarları ötesinde tasarlamaya teşvik etmek için Passion for Architecture etkinliklerine devam edecek.

25 Ekim 2017

BOĞAZ TURU ETKİNLİĞİ

19 Eylül tarihinde İstanbullu taşeronlarla keyifli bir boğaz turunda bir araya geldik. Teknede yenen yemeğe İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarası eşlik ederken katılımcılar dolu dolu bir gün geçirmenin keyfini yaşadılar.

23 Ekim 2017

AQUPANEL® DORTMUND GEZİSİ

13-15 Eylül tarihlerinde Dortmund’daki AQUAPANEL® fabrika gezimizi Ankara ve İzmir’den gelen mimarlar ve proje müdürleriyle birlikte gerçekleştirdik.

Passion for Architecture kapsamında düzenlenen ve AQUAPANEL ® hakkında seminerle başlayan gezi segwaylerle şehir turu ve sonrasında yemek pişirme etkinliği ile devam etti. Katılımcılar hem AQUAPANEL ® ürün ve sistemlerini yakından deneyimleme fırsatı buldu hem de keyifli zaman geçirdiler.

18 Ekim 2017

SUPER MAGNUM PLUS Tavanlarda da yerini aldı

Alçı plaka profili SUPER MAGNUM PLUS, Knauf kalitesini duvarlardan sonra tavanlara da taşıyor. Özel geliştirilmiş 3D mikrostrüktürü (bal peteği teknolojisi) sayesinde yüksek mukavemet, akustik performansa sahiptir. Yangın esnasında ısı transferlerini ve sehim oranlarını azaltır. Vidanın kenetlenmesi sayesinde daha mukavemetli tutunma sağlanır ve alçı plaka yüzeyinde kartonun aşınmasını engeller.

6 Eylül 2017

Deklarasyonlarımız Leed V4’e Göre Yenilendi

Ürünlerimiz için detaylıca hazırlanan ve USGBC (U.S. Green Building Council) tarafından yayınlanmış olan LEED V4 rehberine uygun olarak hazırlanmış deklarasyonlarımız, Amerika ve Avrupa için geçerli olan son versiyonlar dikkate alınarak yenilenmiştir.

Bildiğiniz gibi LEED V4 eskisine oranla çok daha farklı ve detaylı konu başlıklarında yeşil performans aramaktadır. Yeni deklarasyonlarımızda ürünlerimizin;

 • Ürünün bina enerji performansına katkısı
 • İnşaat yıkım ve atık yönetimine katkısı
 • Bina yaşam döngüsü etki azaltımı
 • Yapı malzemesi çevresel ürün deklarasyonu (EPD)
 • Yapı malzemesi hammadde tedariği
 • Yapı malzemesi içerik beyanı
 • Yapı malzemesi geri dönüşümlü içerik beyanı
 • Yapı malzemesi bölgesel ürün beyanı
 • Yapı malzemesi biyolojik içerik beyanı
 • Yapı malzemesinin bina sızdırmazlığına katkısı
 • Yapı malzemesinin uçucu organik bileşik (VOC) beyanı
 • Yapı malzemesinin inşaat iç hava kalitesine
 • Yapı malzemesinin termal konforuna katkısı
 • Yapı malzemesinin bina iç aydınlatmasına katkısı
 • Yapı malzemesinin bina akustik performansına katkısı

detaylı olarak LEED V4 gereksinimlerine uygun test ve beyanlarda sunulmuştur. Görüldüğü gibi Knauf ürünleri, 15 başlıkta LEED sertifikasyonuna katkıda bulunmaktadır. Bu nedenle de Knauf ürünleri yeşil bina projelerinde öncelikle tercih edilmesi gereken yapı malzemelerinin başında gelmektedir.

LEED V4 kapsamında sertifika alacak binalara kazandırılacak puanlar ve detayları, ISO 14021 (International Organization of Standards) de tarif edilen “Geri dönüşüm oranları” ile “Bölgesel içerik değerleri” nin yanı sıra; artık “Malzemeler ve Kaynaklar(MR)”, “Enerji ve Atmosfer(EA)” ve “İç Ortam Çevre Kalitesi(EQ)” kredi başlıkları ile ilgili detaylı çalışmalarla projelerinize hızlı ve içerikli destek vermeye devam ediyoruz.

Detaylı bilgiye, Knauf Teknik Doküman Merkezi 'nden ulaşabilirsiniz.


21 Ağustos 2017

Ustastar Ses Yarışması Başladı!

Knauf Türkiye’nin yapı ustalarına özel UstaStar Ses Yarışması başladı! Katılımcıların belirlenen şarkılardan birini seslendirip performanslarını çekerek Instagram veya Whatsapp hattı üzerinden katılım sağlayabilecekleri yarışma, 31 Ekim tarihine kadar devam edecek. Kazananların halk jürisi ve Knauf özel jürisi tarafından belirleneceği yarışmada; ilk üç ödüllendirilecek. Yarışmayla ilgili tüm detaylara www.knaufmantolama.com/ustastar adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

1 Ağustos 2017

Knauf, İzmir SMD ‘Yaza Merhaba’ Yemeğinin Sponsoru Oldu

Knauf’un mimariye duyduğu tutkuyu anlatan Passion For Architecture platformu, mimarlarla bir araya gelmeye devam ediyor. İzmir’in önemli mimarlarını buluşturan İzmir SMD’nin “Yaza Merhaba” etkinliğinin destekçisi olan Knauf, mimarların yanında yerini alıyor.

Yapılan bu organizasyonda mimarlar kendi aralarında bilgi alışverişinde bulunurken Knauf’un yeni ürün, sistem ve performansları hakkında bilgi alma fırsatı buluyor. 26 Temmuz’da Swiss Hotel Aquarium Restaurant’ta gerçekleşecek olan bu önemli organizasyona İzmir’in önemli mimari ofislerinden katılımcılar bekleniyor.

26 Temmuz 2017

Knauf Ahiboz Fabrikası, Dünyanın En İyisi

Dünya genelinde tüm Knauf alçı sıva fabrikaları arasında yapılan değerlendirme sonucunda; ülkemizde bulunan Knauf Ahiboz Fabrikamız, ürünlerin kalitesi, fabrika performansı (üretim verimliliği, enerji verimliliği vb.) üretim maliyetleri ve iş güvenliği gibi pek çok kıstas göz önünde bulundurularak “Dünyanın En İyi Fabrikası” ödülünü almıştır.

28 Haziran 2017

Knauf’un Passion For Architecture Etkinliği Bu Yıl Ahiboz Fabrikasında Düzenlendi

Knauf’un Passion For Architecture platformu kapsamında ikinci kez hayata geçirdiği mimari etkinlik, 24 Mayıs 2017 Çarşamba günü Knauf’un Ankara Ahiboz fabrikasında düzenlendi. Mimari ofislerin, kamu ve özel kuruluş temsilcilerinin, danışmanlık ve proje ofislerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte katılımcılar Knauf ürün, sistem ve performanslarını yakından deneyimleme fırsatı buldu.

Tüm gün süren etkinlik teknik seminer, fabrika gezisi ve ardından ürün performans gösterimleri ile devam etti. Konusunda uzman Knauf yetkilileri tarafından yapılan teknik seminerlerde ürün uygulamaları örnekler, grafikler ve sayısal verilerle açıklandı. Sonrasında iki grup halinde üretim tesislerini gezen katılımcılar, gezi sonrası Alman lezzetlerinin tadını çıkardı. Yemekte enerjilerine enerji katan katılımcılar daha sonra Jetgips® Fire, Aquapanel®, Super Finish, Cleaneo®, Diamant® Silentboard, Fireboard® ve PFT G4 ürünlerinin performanslarına tanık oldu. Ayrıca etkinlikte sanal gerçeklik teknolojisi aracılığıyla birçok ürünün tanıtımı yapıldı. Etkinliğin sonunda ise Knauf dünyasından içerikleri internet kullanıcıları ile buluşturan Knauf Social TV’de yayınlanmak üzere mimarlarla röportaj yapıldı.

24 Mayıs 2017

Knauf Duvar Sistemlerinin BIM Dosyaları Tek Tık Uzağınızda!

Knauf, tüm iç cephe bölme duvar sistemlerinin BIM (Building Information Modelling) dosyalarını www.knauf.com.tr adresinde bulunan doküman merkezinde yapı profesyonellerinin hizmetine sundu.

2015 yılında dört bölme duvar sisteminin BIM dosyalarının siteye eklenmesiyle başlayan çalışmalar, tüm iç cephe bölme duvar sistemlerinin de eklenmesiyle tamamlanmış oldu. Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki farklı versiyonla siteye yüklenen dosyalar doküman merkezinde kullanıma sunuldu. BIM, tasarım ve yapım sürecinde yer alan tüm disiplinlerin bir arada ve tam bir uyum içinde çalışabilmesini sağlamayı amaçlıyor.

BIM Dosyalarına aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz:

Döküman Merkezi

31 Mayıs 2017

Yapı Ustaları Yeterlilik Belgelerini Aldı

Alçı Levha Uygulayıcısı Mesleki Yeterlilik Belge Töreni 17 Nisan tarihinde gerçekleştirildi. Yapı ustaları Alçıpan® konusundaki uzmanlıklarını bu belge ile kanıtlarken, Knauf olarak mesleki eğitime yaptığımız katkıyla yeni ustalar yetiştirmenin gururunu bir kez daha yaşadık!

17 Nisan 2017

KNAUF, 13. Yapı Sektörü Buluşmalarında Yerini Aldı

Knauf, Türk Serbest Mimarlar Derneği tarafından 2011 yılından bu yana düzenlenen Yapı Sektörü Buluşmaları’nın 13’üncüsünde yerini aldı. 20-21 Nisan 2017 tarihlerinde TSMD’nin Ankara’daki salonunda gerçekleştirilen 13. Yapı Sektörü Buluşmaları’nda Knauf, Passion for Architecture kapsamında birçok mimar ve kamu kuruluşu yetkilisi ile bir araya gelme fırsatı buldu.

Zamanla gelenekselleşen ve sektör ilgililerinin arasında bağlantı kurma imkanı sağlayan Yapı Sektörü Buluşmaları boyunca Knauf; ürün, sistem ve performanslarını katılımcılara sanal gerçeklik teknolojisi ile aktardı. İki gün süren etkinlik yapı sektörünün gelişmesine ve yeni iş bağlantılarının kurulmasına katkıda bulundu.

20-21 Nisan 2017

Gürültü Farkındalığı Paneline Knauf'tan Büyük Destek

Knauf, Türk Akustik Derneği ve İZODER’in ortak çalışmaları ile organize edilen “Gürültünün Hayatımıza Yansımaları” paneline sponsor oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Taşkışla kampüsünde 26 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilen etkinlikte gürültünün insan yaşamına, psikolojisine ve sağlığına etkileri konuşuldu ve gürültü sorununa çözüm önerileri tartışıldı.

Sponsor oturumunda ise Knauf, katılımcılara hafif yapı elemanları ile yüksek performanslı ses yalıtımı elde etmenin yollarını aktarırken aynı zamanda, monolitik yapı elemanları ve kompozit yapı elemanlarının ses yalıtım performansları arasındaki farkları katılımcılarla paylaştı.Sektörün önde gelen şirketlerinin temsilcileri, devlet kurumlarından yetkililer ve konusunda uzman akademisyenlerin katıldığı panel ile gürültü bilincinin artırılması hedefleniyor.

26 Nisan 2017

Aquapanel® ile Dortmund ve Amsterdam Gezisi

Knauf mimariye duyduğu tutkuyu Passion For Architecture kapsamında düzenlediği etkinliklerle sürdürmeye devam ediyor. Knauf son olarak 5-8 Nisan tarihleri arasında Aquapanel®'in düzenlemiş olduğu Amsterdam ve Dortmund gezisiyle mimarlarla bir araya geldi. Düzenlenen gezide katılımcılar, hem Aquapanel® ürün ailesinin üstün özelliklerini yakından deneyimleme hem de Dortmund ve Amsterdam'ın en güzel noktalarını ziyaret etme fırsatı buldu.

Aquapanel®’in Dortmund’daki fabrikasında ürün uygulamalarının sergilenmesi, sunumlar ve yemekler ile başlayan gezi; sonrasında Amsterdam’da renkli etkinliklerle devam etti. Yapılan organizasyonda yeni tasarımlar için yeni ilham kaynaklarına ihtiyaç duyan mimarlar, şehrin en önemli yapılarını Knauf çalışanlarıyla beraber inceledi. Verimli olduğu kadar keyifli geçen bu organizasyon aracılığıyla mimarların Knauf ürün, sistem ve performanslarıyla hayallerindeki yapıları gerçeğe dönüştürmeleri Knauf tarafından bir kez daha desteklendi.

9 Nisan 2017

Knauf’un Mimariye Olan Tutkusu Antakya’ya Uzandı

Knauf; binlerce yıllık tarihe, kültüre ve dünyanın ilk kiliselerinden Saint Pierre’e ev sahipliği yapan Antakya’da mimarlarla buluştu. Knauf ürün, sistem ve performanslarıyla ilgili bilgi alma şansı yakalayan mimarlar hem hayallerindeki projelerin gerçekleşmesini mümkün kılan çözümleri yakından deneyimledi hem de ilham verici fikirlerin doğduğu bir zeminde diğer mimarlar ile etkileşimde bulunma fırsatı yakaladı.

Knauf’un mimariye olan tutkusunu ifade eden Passion For Architecture kapsamında düzenlenen ve mimarları ötesinde tasarlamaya teşvik eden bu etkinlikler farklı şehirler ve farklı mimarlarla düzenlenmeye devam edecek.

30.03.2017

Werktage Etkinliği - Nürnberg Gezisi

Knauf bayileri Werktage etkinliği kapsamında düzenlenen Nürnberg gezisine katılarak Knauf’un yüksek performans sergileyen ürün ve sistemlerini deneyimledi.

Werktage ziyaretinin ardından Knauf’un Iphofen’daki fabrikasını ziyaret eden katılımcılar, gezdikleri şehirlerin tarihi ve önemli yerlerinde bulunma fırsatı yakaladı. Katılımcılar, üç gün süren gezinin ardından unutulmaz anılarla yurda döndü.

28.03.2017

Haber Arşivi

Aquapanel® Kalitesi 15 Yaşına Girdi

Çimento bazlı olması sayesinde suya, neme, yangına ve dış hava koşullarına dayanıklı olan Aquapanel® bu yıl 15. yaş coşkusunu yaşıyor.

Aquapanel® ürünleri 2002 yılından bugüne yapı profesyonellerine zamandan ve emekten tasarruf sağlayan çözümler sunuyor.

07.03.2017

Knauf ile Werktage Yolculuğu

İki yılda bir Knauf Almanya tarafından 5 ayrı kentte düzenlenen ve bu sene 21-23 Şubat tarihleri arasında Hamburg’ta gerçekleşen Werktage fuarı, Passion for Architecture kapsamında seçkin mimarlar ve akustik danışmanlar ile birlikte ziyaret edildi.

21 Şubat’ta referans projelerimizin ve şehrin önemli binalarının gezildiği, Knauf ürünlerinin de kullanıldığı ‘Elbphilharmonie, Harbor City University (KLU) ve Green Peace Exhibition Hall’ gibi önemli binaları görerek ve inceleyerek başlayan gezimiz, 22 Şubat’ta Werktage Fuar turu ve sonrasında akustik ürün eğitimi ile devam etti.

Türkiye’nin önemli mimar ve akustik danışmanlarının bir araya geldiği, Knauf’un ürün ve sistemlerini yakından inceleme fırsatı veren, bununla birlikte katılımcılara birçok yeni ürünle tanışma fırsatı veren gezi, oldukça keyifli ve verimli geçti.

28.02.2017

Knauf Geleneksel Bayi Toplantısı

Dünyada 220’den fazla ülkede üretim tesisi bulunan ve 160’ı aşkın ülkede satış hizmeti veren Knauf, Türkiye’de kuracağı beşinci üretim tesisinin haberini, bayileri ile Ankara Bilkent Otel’de 6 Şubat tarihinde gerçekleştirdiği organizasyonda paylaştı. İki yüzü aşkın bayinin katılım gösterdiği toplantıda beşinci üretim tesisinin kurulacağının bilgisini veren Knauf yönetimi, Türkiye’ye güvendiklerini ve Türkiye’nin gelişmesine destek vermekten büyük memnuniyet duyduklarını sözlerinde belirtti.

“Knauf Türkiye’ye Türkiye Knauf’a Güveniyor” mottosuyla düzenlenen organizasyonda, Knauf Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Isabel Knauf, Knauf Türkiye Genel Müdürü Sayın Orhan Düzgün ve Türkiye Satış Müdürü Sayın Emre Eker yapılan sunumlarda söz aldı. Yaptıkları sunumlarda ekonomik gelişmelerin sektöre ve Knauf’a etkisine de değinen konuşmacılar, Knauf olarak bayileriyle beraber her geçen gün biraz daha büyüdüklerini sözlerine eklediler.

Basın bültenine ulaşmak için tıklayınız

10.02.2017

TSMD Mimarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bu yıl 12.si Ankara Bilkent Otel’de gerçekleştirilen Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) Mimarlık Ödülleri, Knauf sponsorluğunda düzenlenen gecede sahiplerini buldu. Mimarlık ortamına ve kültürüne katkı yapan mimarların, kurumların ve yapıların ödüllendirildiği gecede Knauf olarak ödül törenine verdiğimiz destekle mimariye olan tutkumuzu bir kez daha gösterdik.

27.01.2017

Knauf ve Giresun Üniversitesi İşbirliği

Knauf ve Giresun Üniversitesi iş birliği ile İş Gücü Yetiştirme ve Geliştirme Kursları faaliyetlerine başladı. Ankara, İstanbul ve İzmir'den sonra Giresun’un Keşap ilçesinde hayata geçirilen eğitim merkezindeki eğitimleri konusunda uzman öğretim görevlileri veriyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Knauf arasında imzalanan protokol kapsamında, kursta başarılı olan katılımcılara onaylı sertifikaları verildi. Ülkemizin dinamik iş gücüne katkı yapmaktan dolayı gurur duyuyoruz.

03.01.2017

Architect@Work Fuar

Dünyanın en prestijli fuar organizasyonlarından biri olan ve Türkiye'de ilk kez geçtiğimiz hafta 4-5 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Architect@Work Fuarı'nda Knauf da yerini aldı. “Imagine” konsepti ile hazırlanan, Knauf’un yenilikçi ve üstün teknolojili ürünlerinin tanıtıldığı stant büyük ilgi görürken, katılımcılar Knauf ürünlerinin üstün özelliklerini sanal gerçeklik (VR) teknolojisi aracılığıyla deneyimleme fırsatı buldular.

Hem Knauf ekibi hem de stant ziyaretçileri açısından oldukça verimli geçen bir fuar organizasyonunu daha geride bıraktık. Bu özel etkinlikte standımıza gelen tüm misafirlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

360o deneyimini yaşamak için; www.pfa.knauf.com.tr

14.11.2016

Knauf Mavisi Fotoğraf Yarışması

2. Knauf Mavisi Fotoğraf Yarışması’nın kazananları belli oldu! Yarışmaya gönderilen binlerce fotoğraf arasından jüri seçimiyle birinciliği Hatice Atmaca, ikinciliği Volkan Büyükyurtsever, üçüncülüğü Muhammet Ceylan elde etti.

Kendilerini tebrik ediyor, hayata maviden bakan ve yarışmamıza renk katan herkese teşekkür ediyoruz.

İstanbulSMD 25'te 25 İkili İş Görüşmeleri

Serbest Mimarlar Derneği tarafından 7. kez düzenlenen ve yapı malzemesi üreticileriyle mimarları bir araya getiren İstanbulSMD “25’te 25 İkili İş Görüşmeleri”, 26 Ekim’de Yapı Endüstri Merkezi‘nde gerçekleştirildi.

Knauf olarak biz de organizasyondaki yerimizi alırken, yeni ürün ve hizmetlerimizi Türkiye'nin önde gelen mimarlık ofisleriyle paylaşma fırsatı bulduk.

ODTÜ Mimarlık Öğrencileri Knauf'ta!

Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olan ODTÜ, Mimarlık bölümü öğrencileri ile birlikte Ankara Ahiboz Fabrikamıza ziyarette bulundu. Oldukça yoğun ve verimli geçen gün, öğrencilere yapılan teknik sunumların ardından fabrika gezisi ve ürün uygulamaları ile devam etti.

Geleceğin seçkin mimarlarına, Knauf deneyimini yaşatmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Artık Hepsi Birer Televizyon Yıldızı!

Knauf, yeni sezonda TV8’de yayınlanacak olan ve mimar Selim Yuhay’ın sunacağı “Güle Güle Oturun” programının sponsorluğunu üstlendi.

Knauf ürünlerinin kullanılacağı ve hafta içi her gün saat 14.45’te ekranlara gelecek olan programda, ihtiyaç sahiplerinin evleri yeniden dekore ediliyor.

22.09.2016

Bayilerimizle İftar Yemeğindeydik

Türkiye’nin farklı şehirlerinde düzenlemiş olduğumuz geleneksel iftar yemeği organizasyonlarımız devam ediyor. Ramazan ayına özel bu organizasyonlarda Knauf çalışanları olarak bayilerimizle aynı sofrada bir araya gelmenin mutluluğunu tadarken, büyük bir aile olmanın da ayrıcalıklı gururunu yaşıyoruz.

Bugüne kadar gerçekleştirilen organizasyonlar Ankara Bilkent Otel, Samsun Sheraton Grand Otel, Trabzon Nov Otel ve Antalya 7 Mehmet Restaurant’ta düzenlenirken gelecek organizasyonlarda başta İstanbul olmak üzere diğer şehirlerimizde de bayilerimiz ile aynı sofrada buluşuyor olacağız.

24.06.2016

Eğitime Destek İçin Iğdır'daydık

Başkent Ticaret Liderleri Futbol Turnuvası Sosyal Sorumluluk Projesi Knauf’un da katılımıyla Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde gerçekleştirildi. Eğitime Destek Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Iğdır'ın Tuzluca ilçesindeki ilk ve ortaokullarda bulunan toplamda 650 öğrenciye eğitim setleri ve oyuncak desteği verilirken öğrenciler hem okul hayatlarına yardımcı olacak ürünlere kavuşmanın mutluluğunu hem de yeni oyuncaklara sahip olmanın heyecanını yaşadılar.

20.06.2016

Knauf Fabrikaları'na Ödül

Dünya genelinde tüm alçı sıva fabrikaları arasında yapılan değerlendirme sonucunda; bölgemizde yer alan fabrikalardan Knauf İzmit ve İran Üretim Tesisleri, ürün kalitesi, fabrika performansı (üretim verimliliği, enerji verimliliği vb.) ve üretim maliyetleri gibi pek çok kıstas göz önünde bulundurularak "Dünya'nın En İyi İlk 3 Fabrikası"arasındaki yerini almıştır. Knauf Ahiboz Üretim Tesisi de iş güvenliğindeki yüksek performansı ile “Dünyanın En Güvenli İlk 3 Fabrikası”ndan biri olmuştur.

Bölgemiz açısından son derece gurur verici olan bu ödüllerin önümüzdeki yıllarda da daim olmasını umuyoruz.

Passion For Architecture / İzmit Üretim Tesisi

Passion For Architecture platformu kapsamında planlanan etkinliklerin ilki 01 Haziran 2016 günü İstanbul'un seçkin mimarlık ofisleri ve yapı firmalarından değerli davetlilerin katılımı ile İzmit Üretim Tesisi'mizde gerçekleşti.

Davetlilerimizin İstanbul'dan İzmit Üretim Tesisi'mize transferleri ile başlayan programımız karşılamanın ardından katılımcılarımızın performans ürünlerimize göre gruplandırılması, grupların sırası ile fabrika turu/teknik sunum ve teknik sunum/fabrika turu seanslarına katılması ile devam etti. İlgi ve merak ile karşılanan seansların ardından toplu bir öğle yemeği ile yorgunluklarını atan davetlilerimiz son olarak mevcut ve yeni farklı ürünlerimizin performans gösterimlerini incelediler.

Uğurlama esnasında memnuniyetlerini dile getiren davetlilerimize katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyor; etkinliklerimizin sonraki ayakları için Türkiye'nin dört bir yanından mimarlık ofislerini ve yapı firmalarını Passion For Architecture haberlerini takip etmeye davet ediyoruz.

39. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul

Dünyanın beş büyük fuarından biri olan, Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük buluşması olan 39. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 10-14 Mayıs 2016 tarihlerinde Tüyap'ta gerçekleşti. Knauf A.Ş. olarak sektörümüze önemli katkıları olan Yapı Fuarı–Turkeybuild'de bu yıl da yer almaktan büyük heyecan duyduk. Standımızda bizi yalnız bırakmayan tüm ziyaretçilerimize teşekkür ediyoruz.

18.05.2016

11. Yapı Sektörü Buluşmaları'ndaydık

TSMD 11. Yapı Sektörü Buluşması 7-8 Nisan 2016 tarihlerinde Ankara’da düzenlendi. Kamu ve özel sektör yatırımcı kurumlar ve mimarlık ofisleri ile yapı sektörü temsilcilerinin bir araya geldiği organizasyonda Knauf olarak biz de buluşmadaki yerimizi aldık.

Yapı sektöründeki paydaşlar için önemli bir iletişim olanağı sunmayı amaçlayan,2011 yılından bu yana gelenekselleşen ve önemle takip edilen bir etkinliğe dönüşen Yapı Sektörü Buluşması kapsamında, iki gün boyunca pek çok firma, kamu kuruluşu, özel sektör yatırımcısı ve mimarlık ofisine tanıtım yapıp karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk.

Sektör paydaşları ile birebir görüşme ve tanışma imkanının tesis edildiği bu etkinlikte mevcut ve gelecekteki iş imkanlarının tartışılması, sektörel işbirliklerin gelişmesinde görev üstlenmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Etkinlik filmini izlemek için lütfen tıklayınız.

14.04.2016

Yalıtımda Yeni Bir Dönem Başlıyor

Ülkesine özlemini bir türlü dindiremeyen Rauf Usta, geçtiğimiz yıllarda Türkiye’ye yerleşmeye karar verdi. Bugünlerde yapıda enerji performansı kavramını tüm ülkeye anlatmak için Türkiye’yi dolaşıyor. Gittiği her yerde enerji maliyetlerini düşüren ustalığını sergiliyor. Rauf Usta yapılarda elde edilen enerji verimliliği ile işletme giderlerini düşürüyor ve bina ömrü ömrünü uzatarak binaların değerini artırıyor. Rauf Usta’nın hizmet verdiği insanlar, evlerinde yaşadıkları konforun tadını çıkarıyor. Rauf Usta’ya dikkat edin, bugünlerde Türkiye’nin her yerinde karşınıza çıkabilir.

Rauf Usta'yı daha yakından tanımak için lütfen tıklayınız.

05.04.2016

Bayilerimizle Bir Aradaydık

18-20 Mart tarihleri arasında Kıbrıs Elexus Otel’de büyük bir katılımla gerçekleşen Knauf Geleneksel Bayi Toplantımız'da yine bir aradaydık. Sektör değerlendirmelerinin yapıldığı; marka, marka kimliği sunumlarının gerçekleştirildiği; yakın dönemde sunacağımız ürün ve hizmetlerimizin tanıtıldığı toplantımız yoğun ilgiyle karşılandı. Işın Karaca’nın muhteşem performansıyla renk kattığı gala gecesinin yanı sıra eğitici ve eğlenceli oyunlarıyla Knauf Olympics sayesinde bayilerimize keyifli vakit geçirtmeyi, Knauf’lu olmanın ayrıcalığını onlara bir kez daha yaşatmış olmayı umuyoruz.

28.03.2016

Knauf Yeni Yıla Yeni Web Sayfası İle Girdi

Son yıllarda değişen ve çeşitlenen beklentilere daha iyi karşılık verebilmek adına giriştiğimiz büyük değişim kapsamında yeni web sitemiz ile Knauf müşterilerinin karşısına çıkmaktan gurur duyuyoruz.

Knauf olarak, müşterilerimize en nitelikli içerik ve hizmetleri sunmak adına hazırladığımız kurumsal web sitemizi, yeni yılda sürpriz uygulama ve içerikleri ile tüm kullanıcıların beğenisine sunduk.

Yeni web sayfamızdaki değişim içerik ile sınırlı kalmayıp, başta Knauf müşterileri olmak üzere tüm kullanıcılar için sunduğumuz yeni hizmet ve araçları severek kullanacağınızı umuyoruz.

18.01.2016

E-Teknik'ten Knauf Teknik'e Büyük Değişim

Eski adı ile Eteknik yeni adı ile “Knauf Teknik” web sitemiz kapsam ve içerik olarak yenilenmiştir. Knauf Teknik uzman ekibinin Performans, Sistem ve Ürün Çeşitliliği, Mavi Dosya, BIM, Hesaplama programları, Seminerler gibi konularda müşterilerimize bilgi ve online destek (yeni) sunacağı sayfamız yayında.

Önceki web sitesinde daha çok sistem arama modülü ön planda iken, “Knauf Teknik” yeni web sitemiz ile, özellikle ve öncelikle satış öncesi/esnasında etkili enformasyon ve hizmetlere hızlıca erişimi sağlamayı hedefliyoruz.

Sitemizin içeriği mimar, mühendis, tasarım ofisleri ve projelerden gelen talepler dikkate alınarak sadece teknik danışmanlık servis ve hizmetlerini filtre edecek şekilde hazırlanmış olup, amacımız teknik sorular /talepler gelmeden çözmek, gelirse anında çözmek ve yönlendirmek şeklindedir.

18.10.2015

Knauf Uygulama Eğitimleri devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Knauf arasında imzalanan “Kuru Yapı Sistemleri Eğitimleri Programlarında İş Gücü Geliştirme ve Yetiştirme Kursları Düzenlenmesine Dair İş Birliği Protokolü” kapsamında 13 Mart 2013’te hayata geçirilen ve bugüne kadar toplam 1332 başvuru, 1110 katılımcı, % 83 başarı oranı ile gerçekleşen MEB Sertifikalı Uygulama Eğitimleri Programı, protokolün Ekim ayında yenilenmesi ile önümüzdeki dönemde de sektörden her türlü katılımcıya açık olacaktır.

Eğitimlerimiz, İstanbul, Ankara, İzmir olmak üzere 3 ilde hizmet veren Knauf Eğitim Merkezleri’nin yanı sıra anlaşma yapılabilmesi halinde 81 ilde 334 Mesleki Eğitim Merkezi ve 937 Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecek olup; Alçı Plaka Bölme Duvar, Alçı Plaka Asma Tavan, Dış Cephe ve Isı Yalıtımı, Makine ve El İle Alçı, Çimentolu Sıva konularında uzman eğitmen kadrosumuz tarafından aktarılacak teorik bilgi ve sonrasındaki atölye uygulamalarını kapsayacaktır.

Knauf MEB Sertifikalı Uygulama Eğitimleri ile sektörde doğru bilinen yanlış uygulamalara dikkat çekmek, doğru malzeme-doğru uygulama seçimi konularında bir bilinç geliştirerek sektördeki kalifiye eleman istihdamına destek olmayı, nitelikli işgücünün artmasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

15.09.2015

BIM (Yapı Bilgi Modelleme)

Diğer bina tasarım ve projelendirme yöntemlerine göre bilginin büyük oranda tutarlı ve güncel temsiline imkân veren, nesnel olarak sınanabilen, veri üretimini teşvik eden ve yapım süreçleriyle ilgili ileriye dönük tahmin ve analizler yapılmasını sağlayan “Building Information Modeling (BIM)” yeni nesil mimari yazılımdır.

BIM ile duvarların performans ve sarfiyat bilgilerine kolayca ulaşın

Knauf W111, W112, W115 ve W116 bölme duvar BIM modelleri ile;

 • İhtiyacınıza yönelik duvar tiplerini, tek tıkla çalıştığınız projeye çağırarak, mevcut duvarlarınızı Knauf duvarlarına dönüştürebilir,
 • Hem plan, hem üç boyutta görüntüleyebilir,•Tüm teknik özellikleri ve performans bilgilerini (ses yalıtımı, yangın dayanımı, maksimum yükseklik vb.) görüntüleyebilir,
 • Toplam metraj ve malzeme sarfiyatını belirleyebilir,
 • Otomatik oluşan metraj listesinde projenizdeki tüm duvarların performans karşılaştırmalarını yapabilir ve tüm bu bilgileri MS Excel dosyası formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Not. Duvar tipleri için Teknik departmanımız ile irtibata geçiniz. 444YAPI veya [email protected]

İşin Uzmanları Knauf Diyor: ‘Architects Darling 2013’

Daha önce "Yılın Ses Yalıtım Ürün Ödülü" ve "Gümüş Çekül Yapı Ürün Ödülü"'nü sektöre sunduğu akustik çözümlerle kazanan Knauf, başarısını uluslararası alanda da sürdürüyor.

Yapı sektörüne yönelik bilgi ve veri hizmeti sağlayan Heinze şirketi tarafından her sene düzenlenen organizasyonda 200'e aşkın yapı şirketi 24 kategoride yarıştı. Bu kapsamda Almanya'nın önde gelen 2000 mimarı akustik çözümler için Knauf dedi ve Knauf'un akustik alanda sunduğu çözümleri 'Architects Darling 2013' ödülü ile ödüllendirdi.

Detaylı bilgi için 444 YAPI (9274) hattımızı arayabilir ya da [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.