Knauf Knauf
Geri

Şirket Profili

Weiter

KnaufTecrübenin Yansıması

Knauf, 1932 yılında iki maden mühendisi kardeş Karl ve Dr. Alfons N. Knauf tarafından kuruldu. Bugün halen %100 bir aile şirketi olarak aynı başarıyı yönetim ortakları Manfred Grundke ve Alexander Knauf devam ettirmektedir.

Merkezi Almanya Iphofen'da bulunan Knauf'un, dünyanın 86'yı aşkın ülkesinde 150'den fazla fabrikası bulunmaktadır. Knauf, alçı ve kartonlu alçı plaka, genleştirilmiş perlit ve yalıtım malzemeleri üretiminde Avrupa sıralamasında ilk 3 firma arasındadır. Knauf grubu, Knauf ve Richter System markasıyla metal profil ve aksesuarları, AMF markasıyla yüksek kaliteli taşyünü tavan elemanları, Aquapanel markasıyla perlitli çimento bazlı dış cephe plakası, PFT markasıyla alçı sıva makineleri, Knauf Bauprodukte markasıyla profesyonel ve kendin yap sektörü için yapı kimyasalları, Marmorit markasıyla kireç ve çimento bazlı hazır sıvadan oluşan ürünleri üretmektedir. 27.500'den fazla çalışanı ile Knauf, günümüzde eşine çok az rastlanan kurumsallık kültürüne iyi bir örnek teşkil etmektedir.

Ürün Çeşitliliği

 • Alçı Plakalar

  Kuru yapı sistemlerinin başlangıcı 1958’e dayanır. Tarihte ilk alçı plaka Iphofen’de Knauf tarafından üretilmiştir. Alçı plaka üretimi bir faaliyet alanı olarak süreç içerisinde genişlemeye ve teknolojik olarak gelişmeye devam etmiştir.

  Devamını oku

  1958 yılında kuru yapı sistemlerinin Knauf için en büyük hacme sahip iş kolu olduğunu söylemek yanlış olmaz. Zira o yıl toplam 1.1 milyar metrekare (m²) alçı plaka 815 milyon metreden fazla profil satılmıştı. Buna ek olarak, cam elyaf katkılı alçıpan panel ve tahta perde panel üretimi de bulunmaktadır. Geniş aksesuar seçeneklerimiz, müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun optimum çözümü seçebilmelerine olanak sağlamaktadır. Aynı yıl, .

  Kapat
 • Yalıtım Malzemeleri

  Cam elyaf ve taşyünü üretiminde de, EPS ve XPS’de olduğu gibi kapsamlı bir uzmanlığa ve teknolojik yeterliliğe sahip olan Knauf Grubu yalıtım malzemeleri üretmektedir . Yalıtım örtüleri, ısı yalıtım plakaları, buhar dengeleyiciler ve daha pek çok ürünü ile Knauf ısı yalıtımında da sektörün öncüleri arasındadır.

 • Toz Alçı ve Sıvalar

  Knauf Grubu'nun kökeni toz alçı ürünleri ve çimento bazlı sıva üretimiyle ayrılmaz bir bütündür. 1930’ların sonunda başlayan elle ve/veya makine ile uygulanan toz alçı ve sıvalar geçen süre zarfında çok çeşitlendirilmiş bir ürün yelpazesine dönüşmüştür. Knauf Grubu toz alçı ve çimento bazlı sıvalar ile iç mekan ve dış mekan problemlerine en yüksek kalitede çözümler sunmaktadır.

 • Asma Tavan Sistemleri

  Sektörün ihtiyaçlarını bire bir karşılayan farklı teknolojiler sunan Knauf Grup şirketleri, asma tavan sistemleri alanında da kapsamlı bir uzmanlığa sahiptir. Ürün gamımız alçı plakalardan, hazır modüllere, mineral panellerden taşyününe geniş bir yelpazede çeşitlilik göstermektedir.

 • Zemin Plakaları

  Zemin sistemleri alanunda da geniş bir ürün gamına sahip olan Knauf Grubu, tesviye şapından, zemin plakalarına; derz dolgusundan, yalıtım levhalarına kadar zeminleri ilgilendiren pek çok farklı teknolojiyi sunabilmektedir.

 • Mantolama Ürünleri

  Farklı iklim koşulları ve geleneksel inşaat yöntemleri yapıların dış cephelerinde yalıtım anlamında çözülmesi gereken pek çok sorunu beraberinde getirmektedir. Uluslararası faaliyetleri, sektördeki tecrübesi ve yapı malzeleri ürün gamı genişliği sayesinde Knauf yalıtıma bağlı sorunların çözülmesinde kapsamlı çözümler sunabilmektedir.

 • Kalıp Ürünler

  Knauf Grubu EPS kalıpları, enjeksiyon kalıpları iş alanlarında da faaliyet göstermektedir. Bir Knauf şirketi olan Knauf Industries bu ürünleri dünya genelinde müşterilerimize sunmaktadır.

Knauf Grup Şirketleri

 • Tavan Kaplama Uzmanı - Knauf

  Knauf AMF

  Knauf AMF GmbH & Co. KG, Avrupa'da önde gelen yüksek kalitede tavan sistemleri üreticilerinden biridir. Şirketin portföyü, idari binalar ve eğitim kurumları veya sağlık tesisleri için özel ürünlerin üretilmesi ve geliştirilmesini içermektedir. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
 • Knauf Aquapanel

  Knauf Aquapanel

  Knauf Aquapanel'in çekirdek ürünleri, Aquapanel® Çimento Bazlı Plaka gibi çimento bazlı yapı panelleri ve kuru yalıtım malzemeleri, TecTem® yalıtım levhaları gibi yüksek kalitede Perlit ürünleri veya endüstride kullanılan Volit agregasını içermektedir. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
 • Knauf Danoline

  Knauf Danoline

  Knauf Danoline portföyü, alçı bazlı akustik tavan ve duvar malzemelerinden oluşmaktadır. Knauf Danoline portföyü, Hobro, Danimarka'daki tesislerimizde geliştirilmekte ve üretilmektedir. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
 • Knauf Industries

  Knauf Industries

  Merkezi Wolfgantzen, Fransa'da bulunan Knauf Industries bölümü, yüksek kalitede güvenli ambalaj malzemeleri, teknik bileşenler ve köpüklü kalıp, ısıl şekillendirme, plastik enjeksiyonlu kalıplar ile yalıtım ürünleri geliştirmekte ve üretmektedir. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
 • Knauf Insulation

  Knauf Insulation

  Knauf Insulation, dünya çapında lider yalıtım malzemeleri üreticisidir. Knauf Insulation’ın temel ürün portföyü, ECOSE® Teknolojisi ile cam mineral yün, taş mineral yün, üfleme (veya bağlayıcısız) cam yünü, Heraklith markası altında odun yünü ve ekstrüde polistrenden (XPS) yapılan ürünler gibi yüksek kalitede mineral yünü yalıtım malzemelerini içermektedir. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
 • norgips

  Knauf Norgips

  Merkezi Varşova, Polonya'da bulunan Knauf Norgips ürün portföyü, alçı paneller, alçı ve dolgu bileşikleri, alçı bazlı bileşenler ve alçı paneller için yalıtım vidaları, profiller ve aksesuarları içermektedir. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
 • PFT

  Knauf PFT

  Knauf PFT, yüksek kalitede taşıma ve karıştırma pompaları, pnömatik taşıma ekipmanı ve ''Almanya'da Üretilen'' yatay sürekli karıştırıcıların uluslararası üne sahip üreticisidir. Knauf PFT, önemli karıştırma ve taşıma ekipmanı dalını ekleyerek dünya çapında faaliyet gösteren Knauf Grubunun kapsamlı bina malzemeleri portföyünü çeşitlendirmektedir.
  Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
 • Knauf Richter

  Knauf Richter System

  Knauf Richter System ile sizlere profesyonel harçsız duvar vidalamadan yüksek kalitede yangına karşı dayanıklı cam takma ve kenar koruma teknolojisinden çok katlı hafif konstrüksiyonlara, modern konstrüksiyonu daha basit, daha verimli ve güvenli yapan her şeyi içeren ürün yelpazesini sunuyoruz Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.