Knauf Knauf
Geri

Ödüllü Knauf Kalitesi

Weiter

sandstone

Yılın Yalıtım Malzemesi Ödülü: Sandstone-Design

Knauf Mantolama Sandstone Design, "Plus X Award'da Yılın En İnovatif Ürünü" seçildikten sonra şimdi de Yalıtım Dergisi tarafından "Yılın Isı Yalıtım Sistemi" ödülünü kazanarak kalitesini bir kez daha tescilledi.

sandstone

Yılının En Yenilikçi Markası: Knauf Sandstone-Design

Knauf Sandstone-Design, 18 Haziran tarihinde Bonn’da 12.si düzenlenen, Plus X Award ödül töreninde “Yılının En Yenilikçi Markası” kategorisinde aldığı ödülle başarısını perçinledi. Törende, 27 farklı endüstriden oluşan jüri tarafından onaylanan Sandstone-Design ürünleri; “dış ve iç duvarlar için gerçek bir yenilik, etkileyici ve işlevsel bir tasarım.” şeklinde yorumlandı.

Knauf’un cephe tasarımı alanındaki markalarından biri olan Sandstone-Design; dünya çapındaki yenilikçi teknolojilerin, spor ve yaşam tarzı ürünlerinin en önemli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Plus X Award ödül töreninde “Yılının En Yenilikçi Markası” ödülünü alarak önemli bir başarı gösterdi.

Sandstone Design: Doğal Güzellik - Eşsiz Tasarım ve Kalite

Knauf’un mantolama sistemleri, kullanıcısına sadece işlevsellik değil, aynı zamanda görsel zenginlik ve tasarım özgürlüğü de sunuyor. Bu kapsamda Knauf’un dış cephe mantolama sonrası kaplama ürünü olan Sandstone-Design, sekiz farklı renk ve doku seçeneğiyle ısı yalıtımı sonrası cephelere yepyeni bir görünüm ve özel bir anlam kazandırıyor.

Cleaneo

Yılın Ses Yalıtım Ürünü:Cleaneo

Yüksek akustik performans gösteren Knauf Cleaneo Akustik Alçıpan® ürünü ile Yalıtım Dergisi tarafından 10.’su düzenlenen Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri kapsamında “Yılın Ses Yalıtım Ürünü” seçildi. 25 Nisan 2013 tarihinde Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul’da gerçekleştirilen ödül töreninde “Yılın Ses Yalıtım Ürünü” ödülünü Cleaneo aldı.

Yüksek ses yutum değerleri sayesinde uygulamanın yapılacağı yerin mimari akustik taleplerini yerine getirmek amacı ile tasarlanan,“Yılın Ses Yalıtım Ürünü” Knauf Cleaneo Akustik Alçıpan®, içerdiği zeolit ile de kapalı mekânlardaki havanın kalitesini iyileştiriyor ve kötü kokuları yok ediyor. Dairesel ve kare delikli veya blok halde dairesel, kare ve çizgisel delikli olarak çok çeşitli yüzey perforasyon seçeneklerine sahip olan Knauf Cleaneo Akustik Alçıpan®, geniş bir tasarım özgürlüğü sunarak görsel akıcılığa sahip estetik yüzeyler elde edilmesini de sağlıyor.

Ödül

En İyi İkinci Fabrika: Ahiboz

Dünya genelinde tüm alçı sıva fabrikaları arasında yapılan değerlendirme sonucunda; Knauf Ahiboz Üretim Tesisi (Ankara) ürünlerin kalitesi, fabrika performansı (üretim verimliliği, enerji verimliliği vb.) ve üretim maliyetleri gibi pek çok kıstas göz önünde bulundurularak "Dünya'nın En İyi 2. Fabrikası" olarak seçilmiş ve ödüllendirilmiştir.

Ahiboz Üretim Tesisi, yüksek üretim kapasitesi ile sektörünün devleri arasındadır . Özellikle inovatif ürün çalışmaları paralelinde tesisimize gerek üretim proseslerinin kalite ve verimliliğinin artırılması, tam otomasyonun sağlanması gerekse ürünlerin çeşitliliği ve kalitesinin artırılması amaçlı , ar-ge ‘yi yüksek ölçüde destekleyen yatırımlar yapılmaya devam edilmektedir.

cleaneo

Gümüş Çekül: Cleaneo

Türkiye’nin yapı malzemesi alanındaki en önemli ödüllerinden biri olan "Altın Çekül Yapı Ürün Ödülü"nü Türkiye’de ilk defa Alçıpan® ile alan Knauf, bu yıl 21.’si düzenlenen organizasyonda, Knauf Cleaneo Akustik Alçıpan® ürünü ile “Gümüş Çekül” ödülünü kazandı.

Tüm kalabalık ve kapalı mekânlarda kullanılabilen Knauf Cleaneo Akustik Alçıpan®, mekânsal akustiği sağlayarak yaşam kalitemizi arttırırken mekânlardaki sigara dumanı, yemek ve kızartma kokusu, mobilya ve ahşap kokusu, boya, benzol ve yapıştırıcı kokusu, amonyak ve ilaç kokusu, halı, kumaş ve toz kokusu gibi bizi rahatsız eden kötü kokuları ortadan kaldırarak ferah ortamlar sunuyor. Ayrıca, Knauf Cleaneo Akustik Alçıpan®, dünyanın en geçerli yeşil bina sertifikalama sistemi olan Leed® kriterlerine uygunluk deklarasyonu ile de doğaya verdiği değeri ispatlıyor.