Knauf Knauf
Weiter

KNAUF Ürünleri Alışveriş Merkezlerinde

İnsanların, günlerinin büyük çoğunluğunu geçirdiği alışveriş merkezlerine, dayanıklılık katan, yangına ve suya dayanım sağlayan, iç mekân akustiğini ve havanın temizliğini koruyan Knauf ürünlerinin kullanıldığı referans projelerimizi bu sayfada bulabilirsiniz.

Galataport İstanbul

Galataport İstanbul

Tarihi Yarımada’nın bir uzantısı olarak hayata geçirilen dünya çapındaki Galataport İstanbul, sektörde en yüksek ürün kalitesi, geniş ürün gamı ve kapsamlı teknik danışmanlık ve hizmetleriyle bilinen Knauf’un ürün ve sistemleri tercih edildi. Yüksek ses değerlerinde ses yalıtımı için fiber alçı teknolojisiyle üretilen selüloz katkılı Vidipan® ve Knauf kuru duvar sistemlerinde 80 dB’e kadar ses yalıtımı sağlayan Silentboard tercih edilmiştir. Darbe dayanımı tüm alanlarda yüksek yüzey sertliği ve yük taşıma kapasitesine sahip üstün performanslı Diamant® tercih edilmiştir.

İstinye Park İzmir AVM

İstinye Park İzmir AVM’de Knauf’un tasarruf, sürdürülebilirlik ve performans avantajlarıyla öne çıkan ürün ve sistemleri kullanıldı.
İç mekanlarda Alçıpan® Flex (FX) ile her türlü ıslak hacim ve nemli ortamda kullanılabilen, su iticilik özelliği kazandırılmış Alçıpan® Suya Dayanıklı (WR) ve yangın dayanım süresi artırılmış, cam elyaf katkılı Alçıpan® Yangına Dayanıklı ürünler kullanıldı. Projenin şaft duvarlarında ise şaft kapaklarının kapanmasında ve yangın dayanımı talep edilen koridor asma tavanlarında da her iki yüzünde cam elyaf şilte bulunan ve uygulandığı her yüzeye 2 saate kadar yangın dayanımı sağlayan Flameboard® tercih edilirken, asansör duvarlarında yangına dayanımı artırılmış ve yoğunluğu ile öne çıkan FRDF Alçıpan® yer aldı.
Knauf’un ıslak hacim çözümleri içerisinde sunduğu AQUAPANEL® Çimento Bazlı İç Çephe Plakası ise yüksek nem dayanımı talep edilen alanlarda bölme duvar sistemi olarak kullanıldı. Saçak altı kapatmalarda ve balkon tavanlarında uygulanan asma tavan sistemlerinde ise AQUAPANEL® Dış Cephe çözümleri tercih edildi.
İstinye Park İzmir AVM’ye Knauf imzası çok yakıştı!