Knauf Knauf
Weiter

Knauf Ürünleri Ofislerde

Günümüzde çok katlı iş merkezlerinin sayısı giderek artmaktadır. Bu binalarda hava şartlarına ve doğal afetlere dayanımın önemini bilen Knauf, çalışanların konforu ve güvenliğini, suya ve yangına dayanıklı ürünler ile sağladığı referans projelerimizi buradan görebilirsiniz.

Kanal 7 Haber Stüdyoları

Knauf, Kanal 7’ nin İstanbul Eyüp’te bulunan haber stüdyosunu deneyimli ve büyük ekibiyle bambaşka bir yüz haline getirdi. Haber stüdyolarının tüm duvar sistemlerini yenileyen Knauf, stüdyoların yalıtım ve dayanım materyallerini güncelleyerek güvenlik ve performans niteliklerini optimize etti.

Haber stüdyoları arasında yüksek değerlerde ses yalıtımı elde etmek için çift taraflı 3 er kat Vidipan® duvar sistemlerini uygulanarak 77 dB üzeri ses yalıtımı sağlandı. Stüdyolar ve ofisler arası bölme duvarlara ise yüksek darbe dayanımı ve ses yalıtımı özelliğinden dolayı Diamant® bölme duvar sistemleri uygulaması yapıldı. Akustik dengeyi oluşturmak üzere ahşap yün esaslı kendine özgü lifli bir yüzeye sahip olan Heradesign® ürünleri tercih edilirken, stüdyolar Kanuf sistemleriyle pasif yangınlara karşı da donanımlı hale getirilerek yangına karşı A1 sınıfı yanmaz malzeme Flameboard® ürünleri ile 120 dakikaya kadar yangın dayanımlı bir yapıya sahip oldu. Safeboard® ile kurşun kullanımına gerek kalmadan radyasyon kalkanı oluşturuldu.